Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Languagecert fellebezési...

Languagecert fellebezési kérelem megéri?

Figyelt kérdés

A négy vizsgarészből hármon átmentem jó eredményekkel, de sajnos a beszédkészség nem sikerült. Sajnos még 5 pont hiányzik. Én úgy érzem több pontot is adhattak volna. Szerintetek érdemes megpróbálni és beadni a kérelmet vagy felesleges? Nagyon kellenének a pontok egyetemi felvételihez.


(C1-es nyelvvizsgáról van szó)



2023. jún. 8. 18:31
A kérdező szavazást indított:
Megéri fellebbezni
Nem éri meg
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha nagyon kellenek a pontok, akkor próbáld meg, de szerintem az 5 pont nagyon sok. Annyit ritkán lehet nyerni fellebbezéssel. De hátha szerencséd lesz, vesztenivalód nincs.
2023. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mire lehet ilyenkor hivatkozni az indoklásnál?
2023. jún. 8. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell tudnod, mi nem voltunk ott... Olvasd el a vizsgaszabályzatban, hogy mit írnak erről, aztán fogalmazd meg, hogy miért és miben éreztél aránytalanságot.
2023. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"mire lehet ilyenkor hivatkozni az indoklásnál?"

Bármire, de ezen jót fognak röhögni:

"Én úgy érzem több pontot is adhattak volna. ... Nagyon kellenének a pontok egyetemi felvételihez."

:DD

2023. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Nem muszáj válaszolni, ha nem tudsz hasznos tanácsot adni :)

2023. jún. 8. 20:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos tanács, hogy ne fellebbezz, ha csak ennyi a panaszod, hidd el. Ha nem volt szabálytalanság (pl. nem biztosítottak elég felkészülési időt), akkor inkább tanuld még a nyelvet, azzal foglalkozz.
2023. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Te tisztában vagy egyáltalán a hivatalos fellebbezés fogalmával? Arra találták ki ha valamit bizonyítottan elrontott a javítótanár, olyanra nem kaptál pontot amire jár a hivatalos javítókulcs alapján vagy bizonyíthatóan vétséget követett el a vizsgáztató intézmény és önhibádon kívül nem garantálta a vizsga zökkenőmentes lebonyolításának a feltételét. Gondolok itt olyanra hogy például 120 perces írásbeli résznél beázik az épület ezért át kell ültetni valamit de nem adnak extra időt, ehhez hasonló esetekben hivatalos jegyzőkönyv formájában dokumentálni kell az esetet és erre hivatkozni a fellebbezésnél.


Arra hogy minden feltétel biztosítva volt a vizsga sikeres abszolválására, valamint a hivatalos javítókulcs alapján megbuktál mivel a gyenge képességednek köszönhetően képtelen voltál megugrani a minimális szintet, hogy megszerezd a nyelvvizsgát még 1 pontot sem fognak adni nem hogy 5-t. Egyszerűen szánalmas hogy valaki úgy szeretne nyelvvizsgát szerezni hogy nem áll birtokában a szükséges kompetenciáknak. Ez nem az általános iskola, hogy a tanító néni megsajnál és plusz pontot ad a semmire, hanem a tudásodnak az objektív mérése.


Az pedig senkit nem érdekel hogy mi miatt kellene a nyelvvizsga, a te felelősséged, hogy olyan szinten sajátítsd el a nyelvet hogy egy objektív mérésen megfeleljen a követelményrendszernek. Ezt neked nem sikerült megtenni, ez csak is a te problémád. A nyelvvizsgaközpont nem fog méltányosságból nyelvvizsgát kiállítani, mivel nekik az a dolguk hogy objektív módon mérjék fel a vizsgázok nyelvi szintjét.

2023. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tisztában vagy azzal, hogy egy kérdés alapján nem tudod megállapítani egy emberről, hogy képességei valóban "gyengék"-e?

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy kioktató válaszokat kapjak idegenektől akiknek fogalmuk sincs a tudásomról. Nem akartam senkit se felbosszantani, csupán csak tanácsot kérni. Igen tisztában vagyok azzal, hogy nem fognak megsajnálni, de egy próbát megér úgy gondolom. Kicsit szomorúnak találom, hogy valaki ennyi energiát fektet abba, hogy ismeretlenül "kiokosítson", de az írásában egy lényegi tanács, meglátás sincsen.

Sajnálom azokat az embereket akik a saját feszültségeiket és problémáikat idegen embereken vezetik le. További szép napot és remélem nem leszel ilyen megkeseredett egész életedben.

2023. jún. 8. 23:09
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

"És mire lehet ilyenkor hivatkozni az indoklásnál?"


"Igen tisztában vagyok azzal, hogy nem fognak megsajnálni, de egy próbát megér úgy gondolom"


"Nagyon kellenének a pontok egyetemi felvételihez."


a hozzászólásaid alapján neked nem csak a nyelvvel vannak súlyos problémáid de teljes mértékben a logikus és következetes gondolkozásmód hiányával küzdesz. Inkább legyél hálás hogy nem fogod elérni felvételi ponthatárt az egyetemre mert ilyen alacsony intelligenciával képtelen lennél elvégezni úgyis kiesnél az első évben úgyhogy csak az idődet vesztegetnéd. Ha pedig szerinted megér egy próbát akkor nyugodtan add be a fellebbezési kérelmet legalább okozol egy kiadós nevetést és egy jó napot annak aki elutasítja a fellebbezésedet.


Dr. B (egyetemi docens)

2023. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Építő jelleggel és segítő szándékkal jegyzem meg hogy a legbölcsebb dolog amit tehetsz hogy elfogadod hogy olyan béna voltál hogy még egy nyelvvizsgán is megbuktál és a legközelebbi alkalomra ennek fényében pótolod a hiányosságokat hogy sikeres legyen a következő próbálkozásod.
2023. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!