Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan alljak at masik nyelvre?

Hogyan alljak at masik nyelvre?

Figyelt kérdés
Nemetbolt erettsegiztem kozepszinten, angolbol nyelvvizsgam van, szinten kozepszint. Ez 6-7 eve volt, azota csak az angolt hasznaltam. Kulfoldre koltozes miatt atkellene allnom nemetre, 1 ev alatt szeretnek eljutni felsofokra. Mit tanacsoltok? Tanar? Sorozat? Eleg nehez, mert mindenhol angolt latok, instan, facebookon, mindenhol angol nyelvu tartalmakat dob, hogyan allitsam at az agyam nemetre, ha minden angolul jut eszembe? Egyebkent a nemetbol is meglepoen sok minden elojon, ha megeroltetem az agyam.
2023. jún. 14. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elkezdesz német nyelvű tartalmakat keresni, hamarosan azzal lesz tele neked minden platform, ne aggódj :)
2023. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Állítsd át a telefonod nyelvet németre. Nem tűnik soknak de ahányszor naponta ránézel a telefonodra mindig német szavakat fogsz látni.

-Nézz németül filmeket/sorozatokat. Meg ha alapvetően érted felirat nélkül is szerintem érdemes bekapcsolni a feliratot hogy jobban tudj fókuszálni a nyelvre - addig ameddig az a cél hogy jobban raalljon az agyad a németre

-Hallgass nemet zenét es próbálj tényleg figyelni a szövegre, ne csak hatterzaj legyen

-Hallgass nemet radiot. Akár híreket akár beszélgető műsort, amit amúgy is szeretsz és szoktál hallgatni

-Írj "naplót". Nem kell kedves naplóm csak nap elején írd le hogy mik a terveid, mi a napirended - mint egy folyószoveges to do list. Majd nap végén reflektálj. Mit sikerült abból megcsinalni mit nem. Mit lehetett volna másképp csinálni. Igy ezzel szépen visszahozod a mindennapjaikat leíró szokincsedet és több igeidot is gyakorolsz

- Az előzőt megcsinalhatod kamera előtt beszélve. Ezzel a beszédet fejleszted és pár hetente vissza tudod nézni hogy mennyit fejlődtél ami tok jó motiváció lehet

2023. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egy középszintű érettségi, az nagyjából egy alapfoknyi nyelvtudás, amit hat éve nem használtál, most egy éven belül kéne neked egy felsőfok. ez így tanárral is necces, tehát első körben egy jó magántanárt ajánlanék. meg persze minden mást, amit az előző kettő írt, kiegészítésnek a rendes, mindennapos tanulás mellé.
2023. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!