Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet tanulni a ChatGPT-vel...

Lehet tanulni a ChatGPT-vel angolt?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam és tok jónak tűnik.

Ad példafeladatokat és jól is magyaráz.


2023. jún. 24. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ...
2023. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt-azt biztos meg lehet tőle tanulni, de azért vannak fura dolgai, úgyhogy inkább másra alapozz, azt csak mellesleg használd.
2023. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A ChatGPT egy felturbózott prediktív szöveg-író program, nem angoltanár. Nagyon nagy magabiztossággal állít hatalmas blődségeket is. Szóval azért óvatosan vele.
2023. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És félreért kérdéseket elég sokszor...
2023. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ma pl. rákérdeztem, hogy mit jelent egy bizonyos szó (alább kipontoztam, mert tökmindegy, mi volt az), erre elmagyarázott egy hasonló szót, amikor meg rászóltam, hogy nem X, hanem Y, akkor:



"nem ismerem ezt a kifejezést olyan értelemben, amelyet Ön említett. Lehetséges, hogy a kifejezés helyesírási vagy kommunikációs hiba eredménye.

Amennyiben további információval tud szolgálni, vagy tisztázni tudja a kifejezés jelentését, szívesen segítek.


User

Hogyhogy olyan értelemben, amit én említettem? Nem említettem semmiféle értelmet, csak megkérdeztem, hogy mi az, mert én sem tudom.


ChatGPT

Elnézést, ha félreértettem a kérdését. Az "..." kifejezés nem ismert szó vagy kifejezés a számomra, és nincs konkrét jelentése vagy definíciója az általam ismert információk alapján. Lehet, hogy helyesírási vagy kommunikációs hiba történt, és az Ön által említett kifejezés nem érthető vagy ismert számomra.

Ha van bármilyen más információ vagy kontextus, ami segíthetne a pontosításban vagy a témában való eligazodásban, szívesen segítek tovább."



Szóval ha nem vagyok résen, simán félrevezet (már megint...).

2023. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Biztos helyesen írtad, 5-ös? Nehezen hihető, hogy ő nem ismer egy olyan szót, amit te igen. Nem látom okát, hogy a hosszú szöveged mellé mért nem fért be ide pont az az 1 szó?
2023. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valami termék neve, amit nem ismertem és amit nem akarok reklámozni.
2023. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha valami termék neve, akkor nem is jelent semmit, mért kéne neki tudnia a jelentését. Az Adidas vagy a Toyota vagy a Whiskas se jelent semmit.
2023. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nehezen hihető, hogy ő nem ismer egy olyan szót, amit te igen."

Simán elképzelhető, ne viccelj... A nyelv él.

Amikor valami jogszabályokkal kapcsolatosat kérdezek, akkor meg szokta jegyezni, hogy 2021 utáni dolgokról már nem tud. Ezért most meggugliztam, hogy mi volt az év szava 2022-ben, és rákérdeztem:


mi az az ársapka?


ChatGPT

Az "ársapka" egy hagyományos viselet, amelyet általában a mezőgazdasági munkások viselnek. Általában vastag anyagból készül, például gyapjúból vagy pamutból, és széles pereme van, hogy védelmet nyújtson az erős napfény vagy az eső ellen. Az ársapka jellemzően meglehetősen egyszerű kialakítású, és általában csak az áll felett tartja formáját, nincs merevítése vagy merev pereme.

Az ársapka eredete a mezőgazdasági munkához kapcsolódik, ahol a napsütés vagy az időjárási viszontagságok elleni védelemre szükség van. Az ársapkák praktikusak és könnyen hordozhatóak, mivel könnyen összehajthatók vagy feltekerhetők, és elférnek a zsebben vagy a táskában, amikor éppen nem használják őket.


:)

2023. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Hát ha valami termék neve, akkor nem is jelent semmit, mért kéne neki tudnia a jelentését. Az Adidas ... se jelent semmit."


Erre mégis tudja a választ:


mi az az adidas?

ChatGPT

Az Adidas egy világszerte ismert sportruházati és cipőgyártó vállalat. Az 1949-ben alapított német márka nevét alapítója, Adolf Dassler után kapta, aki gyakran rövidítette a nevét "Adi"-ra, és hozzáadta a családi neve utolsó betűjét, így született meg az "Adidas" elnevezés.


Az Adidas számos sportágban kínál termékeket, beleértve a futást, kosárlabdát, labdarúgást, teniszt, golfot és még sok mást. Az Adidas ruházat és cipők a sportolók, sportcsapatok és a mindennapi vásárlók körében is népszerűek.


Az Adidas termékekre jellemző a minőségi kivitelezés, innovatív technológiák és a sportteljesítményt elősegítő funkciók. Az Adidas logója három hármas sávból álló kialakítás, amely ikonikus és könnyen felismerhető azonosítója a márkanak.


Az Adidas az évek során különféle híres sportolókkal, csapatokkal és tervezőkkel dolgozott együtt, és számos ikonikus modellt és kollekciót hozott létre, amelyek mérföldkövek lettek a sportruházat történetében. Az Adidas márkát világszerte ismerték, és az egyik legelismertebb és legkeresettebb sportruházati márkává vált a piacon.

2023. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!