Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudom megérteni,...

Miért nem tudom megérteni, hogy mik azok a főnevek, melléknevek, ígék? Ezt fontos tudni? És ha megtudom az miben segít nekem?

Figyelt kérdés
2023. jún. 30. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Le tudsz vizsgázni magyar nyelvből.
2023. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél megtanulni valamilyen idegen nyelvet, annak az az alapja, hogy az anyanyelvedet és a nyelvtani kifejezéseket ismerd.

Mit nem értesz?

2023. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz pedig! :) És igen, ezeket muszáj tudni, ha idegen nyelvet tanulsz.


A főnév kb. a leggyakoribb szófaj. Nézz körbe, mit látsz most az asztalodon, sorold fel!

Az enyémen ezek vannak: terítő, virág, kávé, toll, napszemüveg.

Így tudsz rákérdezni: Mit látok? Kit látok? Ki az, mi az? (Ki, mi?)

Minden élőlény (Mari), élettelen dolog (ceruza) főnév.


Most nézd meg milyenek az asztalodon lévő dolgok - ez a melléknevek, ezekkel jellemzed a főneveket.

Az én terítőm barna. A virágom szép. A kávém finom és tejes. A tollam hosszú. A napszemüvegem sötét.

Így tudsz rákérdezni: milyen?


Az igék pedig a cselekvést fejezik ki.

A terítőm eltakarja az asztalt. A virágom illatozik. A kávémat lefőztem. A tollal írok. A napszemüveggel látok a világosban.

Kérdés: mit csinálok? mit csinál?

2023. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Főnév-tárgyak, élőlények

Melléknevek-tulajdonságok

Igék-cselekvések, történések


Dióhéjban erről van szó, részletesebben már a 3. hozzászóló leírta, amit tudni kell

2023. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy?

Ezeket mar altalanos iskola tagozataban tanultuk.

2023. júl. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!