Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a "kind of" és...

Mi a különbség a "kind of" és a "sort of" között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 22:53
 1/5 anonim válasza:
65%
[csak azért irok be, mert én sem tudom, de érdekel a válasz, igy kapok értesitőt]
2010. okt. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

A jelentésük ugyanaz, mindkettő azt jelenti, hogy ,,valamilyen fajta". Szinonímája a ,,variety of", ,,type of". Ugyanakkor nem sztenderd angol kifejezés, ha a ,,rather", ,,partially", ,,somewhat" szinonímájaként használják, ez kerülendő. Pl.: The child felt kind of lonely. Ehelyett: The child felt somewhat/rather lonely.



Nincsen semmi különös a használatában, egymással felcserélhetőek a mondatban. Ugyanazt jelentik.


The pear is a kind/sort of fruit. (A körte egy gyümölcsfajta.)


I like all kinds/sorts of fruits in this salad. (mminden fajta gyümölcsöt szeretek ebben a sakátában.)

2010. okt. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkepp semmi. A sort of kicsit elegansabbnak hat, a kind of koznapibb, de altalaban felcserelhetok.
2010. okt. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Utolso vagyok; en a somewhat, rather ertelemben irtam. Nem ertem, miert lenne kerulendo? Mindenki hasznalja. A sorta es a kinda kerulendo, irasban, de chat slangkent elfogadott az is.
2010. okt. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

ma 00:22


Helyesbítés: akkor kerülendő, ha valaki sztenderd angolt beszél. Hétköznapi kommunikációba simán belefér, de ha formális szituációban van valaki, akkor nem túl elegáns. (Pl. beszédet tart valaki)

2010. okt. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!