Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok kb. 50 oldalas...

Ajánlanátok kb. 50 oldalas angol nyelvű könyvet? (regény, novella)

Figyelt kérdés

2023. júl. 2. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
oxford bookworms sorozat bármelyik része
2023. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm meg is találtam:)
2023. júl. 2. 12:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Picture of Dorian Gray

The Yellow Wallpaper

2023. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Te milyen szinten vagy angolból? (1-es voltam)
2023. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a bookworms-ban sok jó regényt megtalálsz rövidítve, nyelvileg egyszerűsítve. Asszem 5 nehézségi fokozatba sorolják ezeket.
2023. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4# Családtagomnak van szüksége rá:)
2023. júl. 2. 13:06
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
én mondjuk képregényeket is szoktam angolul olvasni, pl. nosztalgiából Asterixet, meg Lucky Luke-ot.
2023. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Ja, hát benne van a lényeg az írásodban, "nyelvileg egyszerűsítve". Pár napja beraktam ide, mekkora egyszerűsítés van. Ha az kell... Elvégre a száraz kenyér is a téliszalámis-vajas-zöldpaprikás-sós szendvics egyszerűsítve :D
2023. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A nyelvtanulói sorozatokon kívül az a kérdés, hogy van-e pl. olyan regénysorozat, amit kedvel a rokonod. Én pl. mindig sokat olvastam, és a legtöbb regényciklusnál nincsenek lefordítva az előzménykötetek, kiegészítő kötetek, még a létezésükről sem tudni, amíg az ember meg nem nézi goodreadsen (esetleg a moly.hu oldalán az angol kiadásnál). Ezek jellemzően pont 20-200 oldal között szoktak lenni. Engem személy szerint ezek motiváltak az olvasásra, míg a nyelvtanulásra fejlesztett egyszerűsített olvasmányok nem. Csak tipp, nekem annak idején a Penguin bookst ajánlották szerintem.
2023. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmi részletes indokot nem írt miért kéne a családtagjának ez az izé. A bookwormosdi az rettenetesen kifaragja az életet a könyvekből. Pár napja, hete, bemásoltam ide az egyik könyv kétféle verzióját. magamtól azt hittem volna, hogy kigyomlálják belőle a furi szerkezeteket, kettécsapják az összetett mondatokat, satöbbi. Nem. Az egészet egy pár oldalas novellává zsugorítják. Ennek nyilván van értelme, mikor valaki az angolba beleharap. Később annyira nincs.
2023. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!