Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Zenét lehet hallgatni tanulás...

Zenét lehet hallgatni tanulás közben?

Figyelt kérdés

Most a nyári unalomban (meleget egyre kevésbé bírom, ezért nem vagyok már nagyon eljárós) elkezdenék újra az angol nyelvvel foglalkozni.


Szeretném kicsit bővíteni a szókincset, meg folyékonyabb lenni benne.


Viszont évek óta nem tanultam.

Lehet zenét hallgatni vagy túlzottan elvonja a figyelmet?

Mennyi időt érdemes rászánni naponta? Tanulok mondjuk 40 percet úgy, hogy nem vonja el mellette a figyelmem semmi (internet, számítógép, telefon) utána mondjuk 15-20 perc pihenés? Hogy kéne neki állni?


Tankönyveim, jegyzeteim, számtalan van, igy abban nincs hiány. Inkább a rutin kialakításán kéne segítség.


2023. júl. 4. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nyelvtanulás mellé nem kifejezetten jó a zene, de persze, függhet attól, épp milyen formában tanulsz és milyen típus vagy.

A legfontosabb, hogy hetente min. 4-5x vedd elő, min 45 percre.

2023. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha napi szinten tudsz vele foglalkozni, az már épp elég. Ha 40 perc belefér, az nagyon jó, ha olykor csak 10, az is elég, az a fő, hogy mindennapos legyen, minden nap foglalkozz a nyelvvel. Én személy szerint soha semmit nem tudtam zene mellett tanulni. Lehet, hogy kellemesebb volt a tanulási folyamat, de kétszer hosszabb volt így megtanulnom bármit is. Én inkább úgy szoktam, hogy szünetet tartok, és akkor zenét hallgatok 5-15 percig, aztán folytatom a tanulást. Te tudod viszont leginkább, hogy hogyan tudsz és szeretsz tanulni, milyen szokásaid vannak.
2023. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is imádok zenét hallgatni, viszont nekem mindig elvonja a figyelmemet. Én legfeljebb csak a rádiót szoktam berakni, de azt is halkan, hogy épp hogy csak hallani lehessen, de a figyelmemet ne vonja el.
2023. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez kicsit olyan, mint a vezet vagy iszik eset. Egyszerre csinálni nem ajánlott.
2023. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten tanuláshoz zenék, amelyekben nem énekelnek vagy ambience/asmr videók. (pl könyvtár, madárcsicsergés, erdő, tavaszi éjszaka stb.) Nekem ezek szoktak segíteni.
2023. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!