Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanulás: érdemes olvasni...

Angoltanulás: érdemes olvasni ezeket: Oscar Wilde, Charles Dickens?

Figyelt kérdés
A kérdésben említett írók műveit érdemes angolul olvasni, vagy "nagyon elavultnak" számítanak már?

#nyelvtanulás #angol könyv #angol nyelvtanulás #tanulás angolul #olvasás angolul
2023. júl. 10. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Eredetiben olvasni ezeket nagy falat.
2023. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Attól függ mennyire tudsz angolul. Ha már alapszinten tudsz angolul. Akkor jó angol nyelvű könyveket olvasni. Mert azzal az angol szó kincsedet, és az angol mondat szerkezeteknek a bővülését fogod elérni, vagyis a tudásod fog gyarapodni. Ami jó egy alapszinten tudónak. De ha kezdő angolos vagy, akkor inkább képregényeket olvas. Illetve olyan angolul beszélő filmeket keres, ami magyar felirattal van el ellátva.
2023. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
2-es voltam! Még azzal egészíteném ki, hogy a legjobb az lenne, ha tudnál valakivel élőben angolul beszélgetni. Mert egy élő szavas angolul beszélgetéssel lehet a legjobban egy idegen nyelvet elsajátítani. Az is jó ha olvasod. De a csak olvasással az angol kiejtésed nem fog fejlődni. Mert egy jó nyelvtudáshoz az is fontos, hogy jó kiejtésed legyen és jól tudj szóban is kommunikálni. Ne csak meg értsd, hanem tudj is élő szóban felleni. Mert mit sem ér az egész angol nyelvtudás, ha élő szóban nem tudsz angolul beszélgetni. Épp ezért egy idegen nyelvtudás az akkor tudás ha élő szóban tudsz az adott nyelven kommunikálni.
2023. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem 51 % az esély arra, hogy Dickenst vontatottnak fogod találni.

Wilde ellenben nagyon szellemes tud lenni, de azért ahhoz meg lehet, hogy magyarul is meg kell érni, és kevés angol tudással meg esetleg teljesen el is veszik a szellemes szellemi szórakozás.

2023. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Eddig William Golding: A legyek ura c. könyvét próbáltam olvasni, hihetetlenül nehéz olvasmány volt angolul.
2023. júl. 10. 12:52
 6/15 anonim ***** válasza:

Elkezdeni olvasni, az mindig nagyon kemény, mert ha véletlenül egyszerű nyelvezete lenne, akkor is bejön Murphy, hogy valamire ismersz egy szót, de a szerző pont egy másikat használ. Ezen át kell verekedni magadat, gyűjteni a szavakat, szófordulatokat, kifejezéseket, utána lesz majd nagy élvezet az olvasás. Én a középfokú nyelves vizsga után gondoltam úgy, hogy végleg el ne vesszen a tudás, olvasok, elvégre olvasni nagyon szeretek. Akkor még, a 90-esek elején, nem nagyon volt választék, vettem egy Angyal könyvet, ha már kiskoromban nagyon csíptem a tévésorozatot. Eszméletlenül sokat szenvedtem vele, és azon kívül is rém unalmas volt. :D Aztán antikváriumokban fedeztem fel könnyedebb olvasmányokat, Dick Francis krimiket, meg Alistair MacLean kalandregényeket, melyekről tudtam, hogy tetszenek majd, magyarul akkor már olvastam tőlük. Francis nem bonyolítja az angol nyelvet, MacLean viszont nagyon szép, változatos angolt használ. Így indultam a lejtőn, ahol felfelé sincs megállás. :) Neked is azt ajánlom, keress olyant, ami alighanem tetszeni fog. Hát, ha véletlenül még egyetlen egy szerzőtől sem olvastál sose semmit, vagy soha egy könyv sem tetszett, az pech. De akkor legalább kategóriát meg tudsz határozni, hogy mi az, ami vélhetőleg szimpatikus.


(Goldingból 10 oldalt olvastam el tinikoromban, abból annyi elég is volt egy életre, így nem tudok állást foglalni. :D Dickenst is csak általános iskolás koromban olvastam, és ha nem is ugyanúgy, de abból is elég is volt. :D )

2023. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kezdôként valami könnyû nyelvezetût érdemes választani. A Harry Potter sorozat, vagy A Da Vinci-kód például könnyen olvasható.
2023. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Volt amikor könnyű, ismeretterjesztő könyvet választottam. Rövid mondatok, 0 fordulat.
2023. júl. 10. 16:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Jaja, Plotter is egyszerű. Kérdés, ki van oda a bugyuta történetekért. :D Ami a Da Vincit illeti, általában az amerikai az az egyszerűsített angol. :D
2023. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Régebben találtam ilyen egyszerűsített olvasmányokat szintenként nem tudom ez mennyire jó.
2023. júl. 10. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!