Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hollywood Nyelvstúdióról...

Hollywood Nyelvstúdióról tudnátok tapasztalatokat írni? A rengeteg jó vélemény miatt gondolkodom azon, hogy hozzájuk kezdjek el járni angolt tanulni

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%

2023-ban csak a csökkentett értelmi képességűek és a maradiak járnak drága magántanárokhoz vagy ilyen semmit nem érő nyelviskolákba.


Akik lépést tartanak a korral azok mesterséges intelligenciát használnak a nyelvtanuláshoz. Én 1 év alatt nulláról B2+ szintre hoztam fel az olasz tudásomat, az angolomat stabilan felsőfokon tartom a németemet pedig B2-ről C1.

2023. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként a nyelviskolák nagy része általában is csak egy lehúzás. A tanárokat az utcáról veszik fel alkalmi szerzõdéssel (akkor is ha jobbik esetben szabadúszó de képzett tanárokat,) utólag vagy fizetnek nekik vagy nem, de persze a diákoktól elõre és egy összegben szedik be a pénzt. Maga a "nyelviskola" lehet hogy csak papíron felvette a tevékenységi körei közé a nyelvtanítást, miközben ténylegesen csak az alkalmi szerzõdéses tanárok értenek hozzá, õk meg jönnek-mennek..."


Te a laposföldben is hiszel, ugye? Meg a chemtrailben? Vannak komoly nyelviskolák. Miután eléggé közel vagyok egyhez 30 éve, ottani tanárok a haverjaim, és jártam a legmagasabb fokú nyelvvizsga felkészítőre, hát azért ezt tudom.

2023. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

7. Nekem is volt szerencsém néhány "nyelviskola" fedőnevű pénzmosodához, és igen, angoltanárként. Én is tudnék mesélni, és én is személyes tapasztalatból.


Na de ha neked ennyire bejött az élet, és ennyire szerencséd volt, szerintem legalább már csak a kérdező kedvéért is sorolj fel néhány megbízható, korrekt nyelviskolát, amit érdemes mégis meggondolnia. És ezektől a ritka kivételektől előre is bocsánatot kérek. (2-es voltam)

2023. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Na de ha neked ennyire bejött az élet, és ennyire szerencséd volt"

Az az érzésem van, nem értetted, miről van itt szó... Bejött az élet? :D :D :D

2023. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Arról van szó, hogy van tapasztalatod EGY korrekt nyelviskolával, aminek neve sincs, legalábbis nem teszel nekik (meg a kérdezőnek) annyi szivességet, hogy ezzel is támogatsz egy korrekt üzletet. De ha igaz, amit állítasz, akkor az azt jelenti, hogy hatalmas szerencséd volt.


Egyetlen korrekt nyelviskolával nekem is volt dolgom, tessék: Duna Nyelviskola, Budapest XV. kerület.

Voltak viszont legalább nyolc másikkal negatív tapasztalataim, mindegyikben valami gáz mindig volt. Hol nem fizettek időben, hol a szervezés semmilyen se volt, sokszor az iskola szakmai vezetője(!) még nyelveket sem tudott, nem hogy még bármi köze lett volna a nyelvtanítás szakmájához. Egyszerűen csak felvette a tevékenységi körök közé, hogy "nyelvtanítás", papíron akár nyelviskolának is nevezhette magát, mindenhez IS értett. Onnantól fogva bezsebelte a befizetéseket, és volt olyan amelyik lelépett a pénzzel, becsődöltette a "nyelviskolát", és két utcával arrébb másik néven nyitott egy másik "nyelviskolát".

A kérdésben szereplő "nyelviskola" is 1-2 évenként nevet vált,, de a szcientológusok abból élnek, hogy a saját "módszereiket" tukmálják mindenkire, ennek érdekében lehetőleg nem olyan szakképzett tanárokat vesznek fel, akik egyből átlátnak a szitán. Akik mégis elmennek hozzájuk tanítani, hamarosan azon kapják magukat, hogy a kifizetések helyett a saját drága "tanfolyamaik" árába "beszámítják" a hátralék összegeket. A munkájukért a szientológia tanulást kapják cserébe pénz helyett. :D

2023. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

"Egyetlen korrekt nyelviskolával nekem is volt dolgom, tessék: Duna Nyelviskola, Budapest XV. kerület."

Kár, hogy több sebből vérzik a honlapjuk... Annak alapján semmi bizodalmam se lenne bennük...

2023. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Hát, nem tudom, én más bolygón élhetek. :) A 90-esek első felét végig nyelviskoláztam, mert rájöttem, hogy gátlásos vagyok beszédügyileg, és ezért mindig beszéltem idegenek előtt, azaz évente váltottam nyelviskolát. Csak a felét elfelejtettem, mi volt a nevük. Jó tapasztalataim voltak még az Élő nyelvek Szemináriuma-val is, meg a Katedrával is - bár ezeknél aztán semmit nem tudtam arról, hogy fizetik-e a tanárt időben.

Amelyiknél ismerős vagyok, azt már ide nem írom meg, mert a névtelenség homálya már nem lenne olyan erős. Legfeljebb, ha a kérdezőt érdekelné, akkor magánban.

2023. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11. csak én nem a honlapjukról beszélek, hanem személyes munkatapasztalatról


12.: "semmit nem tudtam arról, hogy fizetik-e a tanárt időben"


Ha a tanárok sűrűn váltogatják egymást, de akkor sem túl motiváltak a tanításban, (és lássuk be hogy teljess joggal,) ha éppen vannak, akkor "megérzed", mert te sem azt kapod, amiért te viszont fizettél.

2023. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

A színvonal kiváló volt.

Lehet, hogy ott még a tanárok akkor is adták tudásukat és egyéniségüket, ha ők fizettek a nyelviskolának. :)

2023. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

"csak én nem a honlapjukról beszélek, hanem személyes munkatapasztalatról"

Már akkor is helyesírási hibát tartalmazó, magyar nyelvű mondattal köszöntötték a leendő diákjaikat a honlapjukon és már akkor is elementary szintű hibák voltak az online szintfelmérőjükben? Mert szerintem ez az ottani munka színvonaláról is mesél...

2023. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!