Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A holland vagy a német nyelv...

A holland vagy a német nyelv a könnyebb?

Figyelt kérdés

Mindig is titkolt nagy álmom volt nyugatra költözni. Viszont sajnos angolból se tudtam a B1-es szinten átlendülni és azzal, hogy a UK kilépett az EU-ból a régi álmom is szertefoszlott (mindig imádtam az angol kultúrát/vidéket/időjárást), hiszen a diploma megszerzése már bőven a brexit utánra esett így már esélytelen, hogy valaha is ott dolgozhassak mondjuk sofőr/kertész/targoncás/egyéb nem magas szakképzettséget igénylő szakmában.


Viszont itthon alig boldogulok, nincs jövőképem, napról napra tengődöm a munkahelyen cél nélkül szakmailag egy helyben toporogva ezáltal depressziósan. Ezért németet kezdtem el tanulni fél évvel ezelőtt azzal a céllal, hogy hátha jobban fog menni mint az angol, de abbahagytam mert annyira bonyolult és nehéz logikus nyelv millió szabállyal és kivétellel.


Azon gondolkoztam, hogy munkavállalás céljából talán még a holland nyelv ami még szóba jöhet, mert ott is vannak munkák, nagy ország és nem utolsó sorban az eutanázia is legális, ami krónikus betegként számomra fontos tényező lenne egy kiköltözésben is (ha majd rosszabbra fordulna a sorsom).


De nem tudom mennyivel nehezebb/könnyebb mint a német. Ott is olyan sok kivétel meg logikai szabály van?

A kiejtés nem gáz, mert amúgy is raccsolok és tetszik az akcentusuk.



2023. júl. 15. 00:12
 1/10 anonim válasza:
30%
A holland egy furcsa nyelv, az angol és a német keveréke. Az angolnál sokkal nehezebb, de ha már azt elsajátítod akkor meglehet tanulni hollandul nem lehetetlen, aztán pedig a német még könnyebb lesz
2023. júl. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thunderfairy ***** válasza:
76%
Én a helyedbe jó alaposan rámennék az angolra.
2023. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2: Ezzel arra akarsz utalni, hogyha az nem megy rendesen, akkor a többi még inkább esélytelen?
2023. júl. 15. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
A hollandok közel 90%-a beszél angolul és az angol egy lényegesen könnyebb nyelv mint a másik kettő így én is inkább azt tanácsolnám, hogy először arra feküdj rá de a nyelvtanulás sokszor szeszélyes dolog, van hogy a nehezebb nyelveket könnyebben megtanulja az ember ha nagy a motivációja. Szóval ásd bele kicsit magad a hollandba de szerintem az angolt ne engedd el teljesen.
2023. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
A hollandot nem ismerem, csak a nemetet. Viszont ha hollandokat hallok beszelni, vagy irott szöveget latok, sokat megertek, mivel a nemethez nagyon hasonlit. A holland nyelvet csak Hollandiaban tudod hasznalni, a nemet viszont 6 orszag hivatalos nyelve Europaban. Tehat a nemetet erdemes tanulni, több lehetöseged van, mint a hollanddal. A holland akkor jo, ha kizarolag Hollandiaban akarsz elni. EGy tipp: Ne abban gondolkozz, hogy csak munkavallalas, hanem allandora kiköltözes. Akkor tudsz csak elöbbre jutni.
2023. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És a hollandban is olyan sok kivétel meg der die das táblázat van. Mennyire kevésbé vagy nem kevésbé logikus nyelv?
2023. júl. 15. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Mindegyik nyelv egyaránt bonyolult, csak mindegyik másképpen.


Viszont a depressziódat itthon, magyarul, magyar nyelvű pszichológusokkal kellene kezeltetned, nem pedig külföldben gondolkodni. Amíg itthon depressziós vagy, külföldön is az leszel, és ott, idegen nyelvi közegben nem fognak tudni segíteni rajtad, ha csak tört angolsággal/németséggel/stb., tudod kifejezni, hogy mi mindent is érzel, és ha a pszichológus szavait is csak részben érted majd meg...

2023. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
71%
Holland az a német és az angol keveréke. Nem a legbonyolultabb nyelv, de nem is könnyű. Szerkezete inkább németre hasonlít, szóval rengeteg nyelvtani szabály van, de viszont Hollandiában tény és való, hogy sokan beszélnek angolul.
2023. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Aloha8 ***** válasza:
70%
Mit ertesz logika alatt? Egy nemetnek PL. a magyar nem logikus. A nemet nyelvtan nehez egy magyarnak, az angolnak, hollandnak könnyü, mert azokhoz hasonlo. Figyeld az 5.valaszat,az jo.
2023. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy olyan nyelv amit csak ott lehet megtanulni

Svajcba èltem 16 èvet pàr hollandal is dolgoztam.Mèg ûgy is nehèznek tünik,hogy az angol meg nèmet miatt sok mindent megèrtek ha olvasok.

Viszont nagyon jofej volt mind,lazâk stresszmentesek.

Biztos nem rossz vâlasztâs,egy ismerösöm aki utàl dolgozni ott volt egy èvet ès mondta èlete leglazàbb munkâja volt.

Amit tudok a szàmok is ûgy vannak

mint a nèmetbe .

Azt gondolom minimum olyan nehèz mint a nèmet.

Svèdnèl azèrt tuti könnyebb ahogy beleolvastam meg kinnt jartam

2023. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!