Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell a hallott szöveg...

Hogyan kell a hallott szöveg értését fejleszteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs türelmem podcast-okat hallgatni, haszontalannak érzem magam közben és elkalandozom.

Olvasott szövegeket C1-es szinten írok és olvasok. Beszélgetni is tudok az adott idegen nyelven. (A nyelvvizsgát is megcsináltam korábban)


VISZONT ha filmet vagy rádiót hallgatok, egyszerűen olyan mintha nem érteném.


Bónusz: más nyelvet is tanultam korábban és azzal nem fordul elő.



2023. júl. 15. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél elő valami tankönyvet és annak a hallgatós feladatait csináld végig feladatokkal együtt: akkor nem csak úgy hallgatod, hanem van közben valami tennivaló is, ami segít koncentrálni, ráadásul a tankönyvek hanganyagai fokozatosan nehezednek.
2023. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Feliratos film, sorozat vagy szórakoztató műsorok (eleinte angol felirattal, később anélkül) esetleg hangoskönyv. Valami csak érdekel... Téma tenkintetében lehet bármi, de a nyelvvizsga szempontjából a brit és amerikai tartalmakat érdemes követni a kiejtés miatt. Ha valóban használni is akarod a nyelvet akkor nem árt akcentusokat is gyakorolni, pl ausztrál, ír, walesi műsorokat vagy magánemberek videóit nézni mert az életben senki nem beszél úgy mint a nyelvvizsgán.
2023. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Pedig olyasmit kéne hallgatni-nézni, ami érdekel. Sokat. Nem hiszem, hogy semmi ilyesmi nincs. Utazós vlogok tömkelegéből valami, Gordon Ramsay, SBSK, Vet on the hill, sorozatok, dokumentumfilmek vagy ismeretterjesztők (BBC, NatGeo).
2023. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha a hörgős death metal zenék szövegét kb érted, mindent megértesz. 😃
2023. júl. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fontos lenne találni valamit, ami érdekel, pl anno Skins és HIMYM volt ami beszippantott kellően, azóta Trónok harca tűnik ilyennek, nem vagyok naprakész. Nekem ez laptopról sorozat nézéssel történt, angol hang és angol felirat. Mellette telefonon eleinte amit nem értettem, bepötyögtem fordítóba, rákerestem, stb - linguee nagyon jó ha értelmezni akarod jobban. Később olyat is csináltam, hogy egyszerre töltöttem be a lejátszó programba (azt hiszem MPC-HC, vagy talán VLC), és gyorsgombbal váltottam közöttük, amikor angolul valami nem volt egyértelmű - csak meg kell állni, nehogy magyaron maradjon. Ezen kívül mindig magamra erőltettem, hogy ami épp érdekelt, magyar helyett angolul kerestem rá, angolul tájékozódtam, angolul néztem YouTube videókat, stb… közben kell szótárazni mai napig is néha, de az információk sokszoros mennyiségben és jellemzően jobb minőségben állnak rendelkezésre, mint csak magyarul tájékozódva. Manapság pl utóbbinál szerintem 90%+ angol tartalmakat fogyasztok, egyetemen angolul hallgattam az órákat (itthon is, külföld is), megéri kicsit határozottnak lenni magaddal szemben :) Iskolában szerencsém volt a tanárral, mindig beszéltetett minket egymással, az óriási pluszt jelentett szerintem. Írott szöveget említetted, hogy megy, de ajánlanám a TransOver kiegészítőt Chrome böngészőhöz, spórol egy kis időt mindennapos idegen nyelvű szöveg nézegetem közben (lustaság nagy úr, ha ez nem lenne, néhány szót kihagynék mert értem anélkül is, de így bővül a szókincs).
2023. júl. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem segítene ha rövidebb hanganyagokkal és videókkal kezdenéd? Amelyeknél nem kell hosszú ideig figyelni és nem kalandozol el. Azt írod haszontalannak érzed magad. És ha megpróbálnád utána összefoglalni, miről volt szó?
2023. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Más is úgy látja, hogy a "szöveg" szó kattintható magában a kérdésben is meg az 5. hozzászólásban is? A múltkor, amikor erre jártam, még nem így volt, és egyre több helyen látok ilyeneket a gyk-n (pl. a google meg az amazon vagy ilyesmi szó is kattintható egy ideje...).
2023. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os: Ezek jó ötletek, de még így is sokszor érzem a haszontalanságot, mert a jegyzet is megy után a kukába. :/
2023. aug. 7. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatos vagyok, ne érezd ezt egyáltalán. Nyelvtanulás (itt most beleértve azt is ha csak filmezel és nem aktívan tanulsz) során sokszor lehet az embernek olyan érzése, hogy haszontalan, amit csinál, de nem az.
2023. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 itt #5, iOS rendszeren Chrome böngészőből nem látszik semmi ilyen# de ismerem a dolgot más fórumokról
2023. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!