Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek hogy lett meg az origos...

Kinek hogy lett meg az origos c1 írásbeli?

Figyelt kérdés
Hasonló bejegyzést nem találtam ezért érdekelne hogy kinek hogy sikerült felkészülnie. 3 éve lett meg a b2 írás rá egy évre a szóbeli. Most elég lenne az írásbeli mert úgy érzem most többre nem telik. Gyerekek és munka mellett tudok készülni ami napi 2-max 3 órát jelent hajnali tanulással. Anno a közép nem lett tul erős (66%) azért is halogattam a vizsgaidőpontot állandóan. Most a szeptemberi vagy novemberi vizsgára mindenképp jelentkezni fogok. Jelenleg a Hewings féle advanced könyvből, 1000 kérdés-válasz felső fokon, ill. az origos felkészítőkönyvből készülök. Hewings könyv nagyon részletes egy egy felyezetet nagyon kiveséz de abból is hiányzik a műveltető szerkezet pl. Eléggé össze vagyok zavarodva hogy mennyit is kellene tudnom a c1 hez. Van egy nyelvtani Bumbák Mariann tematikus tesztkönyv is amiben fejezetekre vannak osztva az 50 tesztsorok. Külön conditionals, utána a causative stb. Általában 80-90% ra sikerült eddig. Tanárhoz járok kb 1,5 hetente amikor kijavítja a fogalmazásokat és ennyi. (Magam készülök az írásbelire a szóbelire anno vele a beszéd miatt). Szokta mondani hogy egész jó de abbol nem tudom leszűrni az mire lesz elég. Szóval érdekelne ki miből készült az írásbelire. Bocs hogy hosszú lett. Köszönet aki kommetet ír majd és tudna egy kicsit segíteni!

2023. júl. 23. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen magyarral felsőfokú angol?? Hát, te tudod. Good luck.
2023. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

A netről csinálj szintfelmérőket, meg próbavizsga feladatsorokat (mindenféle nyelvvizsga-központtól, hiszen a szint ugyanaz mindenhol), akkor majd látod, hogy vagy-e már C1 szinten.

Nézd meg a DExamot is, az a legkönnyebb, a legkiszámíthatóbb, nincs miért ragaszkodni az origóhoz:

[link]

2023. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi de nem akarok váltani már vizsgaközpontot mivel a tanárommal is origora vagyunk ráállva meg már az idő se sok hogy váltsak. Röviden arra lettem volna kíváncsi ki miből készült az írásbelire. Max még hogy mennyi idő volt középszintről a c1 et elérni.
2023. júl. 24. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"mennyi idő volt középszintről a c1 et elérni"

Az mindenkinél más: két hónaptól húsz évig bármi, meg még azon is túl...

2023. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Függ attól, hogy hány éves vagy (egy 20 évesnek nem olyan - sokkal frissebb, sokkal fogékonyabb - az agya, mint egy 40 évesnek, egy 40 évesnek sokkal fogékonyabb, mint egy 60 évesnek), hogy mennyi időt tudsz/vagy hajlandó rászánni (hogy munka mellett, vagy iskola és ott 12 másik tantárgy mellett van rá valamennyi időd)... meg, hogy milyenek a saját egyéni képességeid.
2023. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4 es, b.szott sokat segítettél😂. Kedves 5/5 anonim! Már a 40 esek közé tartozok de elég régóta foglalkozok az angollal (bő 10 éve főleg autodidakta) ami azt jelenti hogy pár szépirodalmi könyvet kiolvastam, filmeket néztem(főleg felirattal) szoval nem ma kezdtem csak hullámzó intenzitással, pár éve döntöttem hogy kellene már nyelvvizsga is mert plusz pénz jár érte meg most már a c1 et akarom magam miatt is meg azzal komolyabban vehetnek stb. Az viszont tényleg nagyon relatív kinek mennyi idejébe kerül elérni a c1-et. Ezért erre úgy látom nem is tudunk normális választ kapni mert egyénenként változó. Arra viszont kíváncsi lennék ki milyen tankönyveket/nyelvkönyveket/ segédleteket használt...
2023. júl. 25. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:

A Solutions, English File, Pioneer sorozatok C1-es kötetei mind jók, amelyikhez sikerül beszerezni megoldókulcsot is, hanganyagot is, azt érdemes használni, ha több is szóba jöhet, akkor egyszerűen azt, amelyik szimpatikusabb. De itt vannak mások is, amiket nem ismerek, de szintén jók lehetnek. A Cambrigde és az Oxford UP kiadványai megbízhatóak mind.

[link]

2023. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. júl. 26. 04:37
 9/9 anonim ***** válasza:
5. vagyok, akit lepontoztak. Kérdező: nemrég nagyon sok minden jutott birtokomba, tök jó anyagok, mindenféle, tényleg. Ha érdekel, írj privát üzenetben e-mail címet!
2023. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!