Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy tanár sokat hozzá tud...

Egy tanár sokat hozzá tud tenni a német nyelv tanulásához?

Figyelt kérdés

Elkezdtem németet tanulni, kisebb szünetekkel, de most nagyon elszánt vagyok. Nem tudok semmit. :) Max köszönni, bemutatkozni.


Duolingo elején járok, youtubeon szólalj meg németül sorozat elején járok, valamint letöltöttem a tiktok-ot és német videókat erőltetem, vagy magyar, de német oktatókat. (Keveset használom, mert sok a hülyeség.)


Ha német tanárnak van értelme ahhoz is szíven eljárnék.

Szerintetek?


2023. júl. 23. 19:16
 1/10 anonim válasza:
89%

Szia, persze hogy van. Hisz a német nyelv nem csak abból áll hogy a doulingo vagy más app segítségével újabb es újabb szokat tudsz megtanulni. Egy tanár téged leginkabb a nyelvtanra tanít meg, és erre nem sok app képes (szerintem nincs is)

Szóval ha nem akarod elkövetni az en hibámat akkor keress egy jó tanárt :)

Én annak idején is így álltam a némettel, csak a szavakat tanultam de megszólalni se mertem mert semmi nyelvtani tudás nem volt a hátam mögött.

2023. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvtanárként mondom, hogy még a nyelvtant is meg tudod tanulni egyedül, az aktív nyelvhasználathoz viszont kell valaki, aki beszéltet. Persze ha van a környezetedben anyanyelvi, akivel tudsz beszélgetni, az is jó lehet. Négy nyelvet tanultam meg tanár nélkül, semmi nem lehetetlen. Hogy van-e értelme a tanárnak, vagy nincs, az attól függ, mit csinál veled. Ha ugyanazt, amit önállóan is meg tudnál csinálni, akkor nincs. Ha abban segít, ami egyedül nem megy, akkor van.
2023. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpem van. Nyilvánvalóan a nyelvtanár elmagyarázza a nyelvant, emg egy csomó összefüggést a szavak jelentésében, szókapcsolatokban, amik az apekkon nincsenek benne. Egy bizonyos szint után valóban hasznos lehet anyanylevivel is társalogni a tanáron kívűl, de kezdő nyelvtanulónál ennek nem sok értelmét látom.(Mivel a tanár pontosan tudja, hogy az adott szinten milyen témákban és miképpen lehet beszélnI9
2023. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha megakarsz egy nyelvet normálisan tanulni mindenképpen szükséges hozzá ynelvtanár vagy nyelvtanfolyam. Valóban vannak olyanok, akik képesek könyvekből meg a netről viszonylag jól megtanulni nyelveket, de szerintem ez inkább kivétel, mint általános. Ha valóban ilyen egyszerű lenne a nyelvtanulás(vagy bármely más dolog megtanulsáa9? hogy megtanuljuk könyvből vagy valamiylen appről, akkor minek van iskola meg minek van tanár?
2023. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen jo egy nyelvtanar, de a te motivaciodtol is ugyanugy függ, hogy tanulod meg a nyelvet. A legjobb, ha nemet nyelvü orszagban tanulod, ahol a tanar is, es az összes tanulo közös nyelve a nemet. Ha lehet 3 honapos intenziv nemet tanfolyamra erdemes elmenni, napi 4 ora, heti 5 nap, 3 honapon at. Es ezt aztan tovabb folytatni, a haladoval. Nem olcso mulatsag, de megeri. Tapasztalatbol mondom.
2023. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
5)Annak inkàbb haladò nyelvtanulàsnàl van èrtelme,amikor màr megvannak a nyelvtani ès szòkincsbeli alapok a kommunikàciòhoz.Hogyan tudnà egy kezdőnek egy tanàr Nèmetorszàgban elmagyarázni nèmetül a nèmet nyelvtant meg alapok nèlkül hogyan tudna tàrsalogni màsokkal nèmetül?
2023. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
6) Mondom, tapasztalatbol irom. Nemetet en igy tanultam Svajcban, amikor kimentünk. Nem tudtam egy szot sem elötte nemetül, sem a többiek. Termeszetesen ez a legjobb modszer nyelvtanulasra. Probald ki te is, ajanlom 6-os valaszolo!
2023. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7) Én is próbáltam, gyakorlatilag az A2-es szinten semmi értelme nem volt. Egyrészről azért, mert a csoportban mindenki angolul beszélt egymással, másrészről meg a német nyelvű magyarázatok miatt, bár a tanár néha angoul is magyarázott.
2023. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#2 Válaszát tartom eddig a legjobb és legmeghatározóbbnak, de azt a nem elhanyagolható aspektust szinte mindenki kihagyta, hogy minden ember más és mindenkinek más, eltérő mértékben működik. Na meg a tanárok is emberből vannak, nem mindnek egyformán jó a tudása, tanítási módszerei sem. A legfontosabb azt felmérned és kitapasztalni, hogy nálad mi mennyire működik, illetve olyan tanárt találni, aki képes a te igényeidnek megfelelően tanítani.


Lehet egy tanár akármennyire okos és beszélhet bármilyen jól, ha nem ismeri fel, hogy te hol és miért akadtál el és nem tudja megtalálni, hogy azon az akadályon milyen módszerrel tud téged átsegíteni.


Sok tanár elsajátít egy metodikát, mindenkinél ugyanazt ugyanúgy leadja és akinél működik, azzal sikere volt, akinél nem, az meg nem az ő hibája.


Nyilván a tanár tanulni nem tud helyetted, de hogy próbál-e keresni rá módszereket, ami téged rávesz, hogy akarj és tudj is haladni, az irtó sokat tud számítani.


Persze ha elég motivált és kitartó vagy, akkor ilyen kedv és motivációs problémáid nem lehetnek, így a tanárnak nem is kell ezekkel küzdenie, mert te kellően fegyelmezetten és kitartóan, tudásra szomjazva mész oda hozzá.

2023. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legjobb anyanyelvi környezetben (Nemetorszag, Ausztria, Svajc) es mindent nemetül mondani, beszelni, magyarul a lehetö legkevesebbet. Tanar szerintem kell, bar tudok peldat, aki (nem Magyarorszagon) a nemetet teljesen jol megtanulta (fogorvosit elvegezte ott is) es hasznalja termeszetesen ua. a paciensekkel.
2023. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!