Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az miért van hogy az angolt...

Az miért van hogy az angolt olvasva és hallva is szinte teljesen megértem, viszont ha nekem kell megszólalnom akkor lefagyok?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Más a passzív és más az aktív szókincs. Más szóval ha megértesz egy szót, attól még nem biztos, hogy eszedbe fog jutni abban a pillanatban, amikor írsz vagy olvasol. Ezenfelül pedig a hallás vagy olvasás alapján történő szövegértés mint készség nem konvertálódik automatikusan produktív nyelvi készségekbe. Hogy egy hasonlattal éljek: attól például, hogy egy futballmeccsen nézőként látod, hogy ki játszik jó technikával és ki kevésbé, még nem jelenti azt, hogy te is jó futballista lennél, ha a pályára állítanának játszani.
2023. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj bocsánat, azt akartam írni, hogy "írsz vagy beszélsz", és nem azt, hogy "írsz vagy olvasol". Elnézést.
2023. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

#2 Találd már ki mit szeretnél mondani!


Kérdező: ez azért van mert valójában nem tudod a nyelvet, épp ezért nem tudsz összerakni értelmes mondatokat és beszédbe elegyni.

2023. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"nem tudsz összerakni értelmes mondatokat és beszédbe elegyni"

Akárcsak a 3. ... ;-)

2023. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1

és hogy fejlesszem az író/beszélő készségemet?

2023. júl. 27. 20:56
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

5

írással és beszéddel

2023. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de ha nem megy? xd
2023. júl. 27. 21:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is! Minél kevésbé gyakorlod, annál kevésbé fog menni, és minél többet, annál jobban!
2023. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Pont így vagyok ezzel én is, értem (vagyis úgy vélem, értem) a szöveget, talán még egy angol nyelvű filmben is "ki tudok találni" a helyzetnek megfelelően miről van szó, de ha nekem kell megszólalni, csak "yes/no" amit kinyögök :D írott szöveget is tudok értelmezni, ha nem túl speciális.


Szerintem ez az elraktározott tudás, ami gyakorlat nélküli (én pl még 15 éve voltam jó szinten, de aztán nem használtam az angolt, ennyi maradt belőle)


Szerintem a megoldás ilyenkor az alapoktól való átismétlés (pl Doulingo) vagy egy angol tanár, akivel beszélgetéssel lehet fejleszteni a meglévő tudást

(Online érdemes vadászni, vagy tanfolyamra beiratkozni, csak ez utóbbi nem illeszkedik az egyéni szinthez, a magántanár viszont rámehet csak a hiányosságra)

2023. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"talán még egy angol nyelvű filmben is "ki tudok találni" a helyzetnek megfelelően miről van szó"

Az semmi, azt akármilyen nyelvű filmmel meg tudod csinálni, hiszen a képi anyag is segít, meg a fantáziád is.


Nem kell, hogy angol legyen a tanár.

2023. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!