Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondom angolul, Hogy...

Hogy mondom angolul, Hogy "Csak alkalmanként iszom, viszont akkor jó sokat"?

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

I only drink occasionally, but then quite a lot.


[link]

2023. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk valószínűleg beírhattam a fordítóba, csak más vélemény is érdekelt volna, mert sokszor pontatlanok a fordítók. Szóval kb. semmit nem ér a válaszod.
2023. aug. 2. 20:28
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
I am a binge drinker.
2023. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

“Szóval kb. semmit nem ér a válaszod.”

Kerdezo!

Nagyon gyorsan vegyel vissza a beszolasodbol.


#1 tokeletes valaszt adott.

2023. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

2.: Az 1-es válasz tökéletes. Most már kíváncsiságból megnéztem, és igaz hogy a Google is így fordítja, de magamtól is így fordítottam volna, ezért az is igaz lehet, hogy az 1-es is magától tudta jól. Van ilyen, hogy néha történetesen még a Google is jól ráhibázik, és nincs mit tökéletesíteni rajta. Szerintem inkább megköszönnöd kellett volna.

Én már pont az ilyen beszólogatások, meg méltatlan lepontozások miatt nem segítek egy idő óta az ilyen kérdéseknél.

2023. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

3.: Tetszik a "binge drinker", szerintem még nem ismertem én sem.

Persze nem teljes a válasz így, hiszen kimaradt belőle, hogy csak alkalmanként. A másik, ami ez ellen a megoldás ellen szólhat, hogy valószínűleg csak az angol anyanyelvűek értik, és nem tudjuk, hogy a fordítás nekik készül-e.

2023. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

#6,

A binge mar kifejezni, hogy nem allandoan, hanem allalmanket, de sokat egyszerre.

Miert csak az anyanyelvuek ertenek??? Nem szakszo , meg csak nem is Valogatott szokincsnek egy szava.

2023. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
#7 Így van, a "binge drinking" pontosan azt jelenti, hogy valaki csak alkalmanként iszik, de akkor sokat. Nem is új kifejezés az angolban: [link] Aztán látod, a gyakori népe meg jól lepontozta.
2023. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"kb. semmit nem ér a válaszod"

Dehogynem. Teljesen jó fordítást adott.

2023. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kerdezonek fogalma sincs mi a helyes valasz. Ha tudna nem kerdezne itt.
2023. aug. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!