Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "How is she?" valóban azt...

A "How is she?" valóban azt jelenti, hogy "Hogy van?"? Angolul, magyar felirattal nézek egy amerikai filmet.

Figyelt kérdés
Angol felirattal is megnéztem, és tényleg azt mondják. Bár úgy összességében sok olyan dolog van, ami nagyon eltér az iskolában tanult angoltól. Ha amerikai angolt akarok tanulni, azt hol tudok? Tényleg nem az iskolában tanulunk meg jól beszélni?

2023. aug. 3. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Biztos velem van a baj, hogy nem értem, de mi mást jelentene? Igen, a "How is she?" azt jelenti, hogy "Hogy van (ő-nőnemű)?". Tudod, mint a "How are you?", csak más személyes névmással.

Az iskola, illetve egy jó tanár nagyon fontos lehet abban, hogy jó nyelvtani alapokat adjon. Legalábbis nekem az volt. Viszont a szókincs és a magabiztos nyelvhasználat már nem az iskolában tanultaknak volt nálam köszönhető, hanem annak, hogy mindent angolul olvastam és néztem. És itt nem az angol hang+magyar felirat kombóra gondolok, mert az szinte semmit nem ér (ha érne, csomó ismerősöm már az összes skandináv nyelvet folyékonyan beszélné, annyi skandináv krimit néznek). Évekig mindent megnéztem, meghallgattam és elolvastam, ami angolul volt. Híreket, könyveket, random bulvár cikkeket, videókat, filmeket, sorozatokat, akár játékokat is. Soha nem magyar felirattal, hanem angollal, vagy még azzal sem. Sokat kellett kezdetben "szótárazni", leállítani a videót, utánanézni dolgoknak, de aztán ez egyre ritkább lett, és pár év múlva már C1-es nyelvvizsgát csináltam.

Az amerikai angol tudom, hogy "menőbbnek" tűnik, illetve sokak (főleg a kezdők) számára könnyebben is érthető, de hidd el, elég jó az a British English. És most nem csak a (szerintem) szebb kiejtés miatt mondom ezt. :) De amúgy sem különülnek ezek el úgy egymástól, ahogy szerintem gondolod. Ha tudsz angolul, akkor mindegyiket maximálisan megérted (bár nehezebben érthető akcentusok akkor is lehetnek). Az meg az iskola után senkit nem fog érdekelni, hogy "color"-t vagy "colour"-t írsz, vagy hogy hogyan ejted a "dance" szót.

2023. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Mégis mi térne el ebben bármitől? Ez pontosan ugyanolyan mondat, amivel az iskolában is találkoznál.


How = hogy

is = van

she = ő (lány/nő)

2023. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírása után rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem. Sosem tanultuk, csak a "How are you?"-t, és ebből tévesen következtettem arra, hogy náluk máshogy mondják.😅


Tudnál segíteni, kérlek szépen? Írnál privátban, ha igen?

2023. aug. 3. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Miben kéne segíteni?
2023. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz, ha szeretnél. (Első voltam.)
2023. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
"Hogy van", de nem azt jelenti hogy "hogy van ön", hanem "hogy van ő(lany nemű)"
2023. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
71%
Ha ezt meg kellet kérdezni akkor te inkább szinkronos filmet nézzél.
2023. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem az iskolában tanulunk meg jól beszélni?"

Nem csak az iskolában tanulsz, nyilván, hiszen nem ott éled az egész életedet, de ha nem használod ki az összes lehetőséget, amit az iskola nyújt (tanórákon való aktív részvétel lehetősége, házik megírásának lehetősége, tanári magyarázatokra való odafigyelés, kijavított írásbeli munkák segítségével tanulás a saját hibáidból, stb.), hülye vagy.

2023. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!