Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge C2 nyelvvizsgát...

Cambridge C2 nyelvvizsgát szeretnék tenni. Milyen könyveket ajánlotok? Láttam néhányat, de jobban örülnék a személyes tapasztaloknak.

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, ez már az a szint amit nem könyvből fogsz megtanulni. Tarts és vegyél részt nemzetközi konferenciákon, kuratóriumi üléseken és legyél aktív tagja valamelyik külföldi egyetem nyelvészeti csoportjának.
2023. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én letettem ezt a nyelvvizsgát, de 2 évig au-pair voltam Angliában.

Jártam tanfolyamra is, mert a közhiedelemmel ellentétben ezen a szinten már nem ragad a nyelv csak úgy, keményen meg kellett érte dolgoznom, még kint is.

Azért nem kellett nyelvészeti előadásokat hallgatnom, de napi szinten olvastam újságot, elmentem mindenféle termékbemutatókra, még a Jehova-tanúit is beengedtem, hogy a Bibliáról tudjunk beszélgetni. Nagyon szerettek engem, szerintem én voltam az egyetlen, aki szóba állt velük.

Tölts le vizsgafeladatokat, és azokat oldd meg orrba-szájba. Nézz híradót angolul. Olvass sokat, ha lehet eredeti angol íróktól.

A szóbelin régen volt olyan, hogy feladtak előre könyveket, és lehetett kérni, hogy abból akarsz vizsgázni. Most nem találok erre instrukciót, esetleg nézz utána, hogy lehet-e még ilyet. Kérdezd meg a vizsgaközpontot.

Régen ez úgy volt, hogy az egyik fogalmazás az írásbelin a könyvről szólt, meg szóbelin is a könyvről kérdeztek, szóval nagy meglepetésre nem lehetett számítani. De a jelentkezési lapra rá kellett írni, hogy a könyvből akarsz vizsgázni. De lehet, hogy ilyen már nincs, mert nem találok erről semmit.

2023. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm a tanácsokat. Én is ezeket teszem amiket te, youtube-on vannak fent szóbeli videók is, hát.... lehet egy rossz párost fogtam ki, de kapkodtam a fejem hogy ez a C2? Emelt angolom volt ilyen. honlapot én is olvastam, de nem találtam ilyen infot a könyvvel kapcsolatban, de hátha a jelentkezéskor tanácsolnak valamit.
2023. aug. 5. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz írni valami vizsgaközpontnak? 2015-ös írásbeli vizsgalapon még láttam a könyves feladatot. De lehet, hogy azóta már eltörölték.
2023. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn megkérdezem őket. Viszont a szóbelin nem örülök a páros vizsgázásnak, de olvastam a honlapon hogy nem ér hátrány amiatt hogy a másik kicsit gyengébb. De én az egyedüli vizsgázást preferálom inkább.
2023. aug. 5. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Szerintem számít a másik fél. Ha ő lefagy, akkor te mit csinálsz?

Én C1-en így voltam a lengyel barátnőmmel. Ráadásul akkor találták ki, hogy nem választhatod meg a párod. Én Angliában csináltam, és annyira féltem, hogy betesznek mellém valami japánt vagy törököt, akinek nem értem az akcentusát. De ott a helyszínen szerencsére megengedték, hogy együtt menjünk be.

Itthon legalább a magyar akcentust megértjük.

A C2-ön én egyedül voltam, és a könyvről kellett beszélni. Szerintem sokkal könnyebb volt így, kérdezd meg mindenképp, szerintem nagy előny. Remélem létezik még ez az opció. Az írásbelin a jellemeket kellett ecsetelni, a szóbelin meg olyanokat kérdezett a nő, hogy hogyan rendezném meg ezt a könyvet filmen. A I am the king of the castle volt a téma, Susan Hilltől, eszméletlen jó könyv. Majd írd meg, hogy mit találtál.

2023. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is pont ettől félek... lefagy a másik, gyengébb, öööö-zik stb. Én ezeknél jobban csak az indiaiak akcentusát nem értem meg. A könyves verzió de jó lenne :) Tuti Werner Herzogtól választanám a dereng a világot.
2023. aug. 5. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt találtam

[link]

Szóval ha jól értem 2024 januárjától nincs ez a feladat.

Bocsi.

2023. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én idén novemberre mennék.
2023. aug. 5. 18:17
 10/10 anonim ***** válasza:
hm, kérdezd meg mindenképpen.
2023. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!