Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ferenczi Attila - Monostori...

Ferenczi Attila - Monostori Martina: Latin nyelvkönyv kapható valahol? Sehol sem találom.

Figyelt kérdés

Sok kiadása van, de sehol sem találom. Látom többször kérdezték itt mások is, a Google hozott ide, ezért kérdezem én is.


Nem PDF-ben kellene, hanem valóságban. Az sem baj ha használt, antikvár.



2023. aug. 8. 10:48
 1/6 anonim válasza:
100%

[link]


Az ilyeneket sokszor Vatera, Jófogás, Facebook marketplace és hasonló helyeken is érdemes keresni.

2023. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Az összes fontosabb latin nyelvkönyv kikerült a forgalomból az elmúlt 6-7 évben.
2023. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hogyhogy?
2023. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rájuk igény.
2023. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beteg világot élünk. A latinnak rég újra virágzó élőnyelvnek kéne lennie. A cigány endemikus dialektusokról és egyes kicsiny maradék balkáni, kelta nyelvekről ugyanez véleményem, miképp a jelenleg eltűnőfélben lévő kis természeti népek nyelveiről is (ejak, ket, jukagir, ...).


Szerencsére sikerült újra megvennem a Banó & Nagy & Vaczulik latin nyelvkönyvet, a Szalai antiváriumból rendeltem meg - eredetileg gyerekkoromban valaha azzal kezdtem még 35 éve.


Amúgy a latinnak szerencsére azért jó fenntartó közössége van, és a nyomtatott anyagok is hozzáférhetőek (elég bemenni a [link] boltjába). Ezek inkább ilyen német vagy egyéb más külföldi kiadású anyagok, a mi saját hazai kincseink sajna inkább antikváriumokban kaphatóak el.

2023. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Javítás: Ráday antikváriumból)
2023. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!