Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Semmit nem tudok angolul....

Semmit nem tudok angolul. Elkezdtem angol nyelven filmeket nézni, de tanácstalan vagyok, hogy a felirat milyen nyelvű legyen. Ki hogy kezdte?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szöveg is angol, hogy lássam is a szavakat, viszont 0 tudással így elég macera, hogy azonnal fordítani kell. Mi a legjobb módszer erre?

2023. aug. 15. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát 0 tudással nem filmnézésswl kéne kezdeni! A legelején szerintem kell egy tanár, aki irányba állít, elmondja a nyelvtan alapjait stb., és amikor ez már megvan, rendelkezel nèmi szókinccsel is, akkor érdemes videókat nézni.
2023. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne ezzel kezd. Elöbb tanúlj meg min több szót, kigejezést és némi nyelvtant. Duolingo es társaik ebben rengeteget segítenek. Utána ha már értesz valamit jöhet a vaker. Addig csak hablatyolás az egész.
2023. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A többieknek igazuk van. Esetleg ha nagyon akarsz nézz kimondottan kezdő nyelvtanulóknak szóló videókat. (Sokszor ezekben mutogatnak, tehát úgymond látod, amiről beszélnek.) Filmet és sorozatot akkor nézz, ha nagyjából már megérted mi történik. Ha nem is mindent, de legalább azt ki tudod találni, hogy miről van szó.
2023. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"azonnal fordítani kell"

Nem, nem kell. Amikor filmet nézel, akkor arra figyelj, hogy miről szól a film! Próbáld meg élvezni - és közben (észrevétlenül is!) rád ragad majd néhány szó, szokja a füled a kiejtést, a hanglejtést, stb. anélkül is, hogy erőlködnél, hogy "mindent azonnal lefordíts".

De ez csak egy módszer legyen a sok közül, amit bevetsz a nyelvtanulás érdekében, önmagában ettől ne várj semmi konkrétumot: ez csak az élvezeti része (ami attól még nagyon is fontos).

2023. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"4": Élvezem, de feltűnt hogy a szinkron nem minden esteben szószerinti, hanem olyan, aminek köze van az igazsághoz. Vannak mondatok,amik furcsán szólnának Magyarul, így máshogy van lefordítva, de a lényegre. Dalszövegeket is fordítok a szókincs miatt, de Én azt gondolom, hogy a legjobb fejlesztő az, ha hallod a beszélgetéseket.
2023. aug. 15. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"a szinkron nem minden esteben szószerinti, hanem olyan, aminek köze van az igazsághoz. Vannak mondatok,amik furcsán szólnának Magyarul, így máshogy van lefordítva, de a lényegre"

Igen, mert a fordítónak pont az a dolga, hogy ilyenre csinálja a szöveget, nem pedig az, hogy "nyelvet tanítson".

2023. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem fordító akarsz lenni, akkor azt kellene megtanulni, hogy idegen nyelven gondolkozz. Ha állandóan fordítasz filmnézés közben akkor nem az fog megmaradni, hogy mit hogyan mondtak, hanem magyarul, hogy mire fordítottad, mit jelentett. (Saját tapasztalat.) A dalszövegeknél honnan tudod, hogy jó?


Arra kellene törekedni, hogy ne fordíts. Ehhez pedig nem az a jó megoldás, hogy mindent, amit látsz lefordítasz, hanem az, ha a nyelvtudásodat szépen felépíted az alapoktól kezdve. (És ezt úgy mondom, hogy én spanyolul filmekből tanultam meg, de én előtte olaszt és franciát tanultam, amelyek hasonlítanak valamennyire a spanyolra.)



Feliratozásnál alapból meg van adva a karakterszám. (40) Nekem volt órám, ahol ezt tanultuk, nem olyan egyszerű ám feliratot készíteni.


De azt még el akarom mondani, hogy ha neked ez beválik és tényleg azt érzed segít, akkor ne tántorítson el az, hogy mi mit mondunk. Lényeg, hogy fejlődj.


(Hármas vagyok.)

2023. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én játékokkal kezdtem először pl. Alap szavakhoz remek volt, össze tudtam logikázni a dolgokat, pl mikor a játékban repült a tűzlabda és a képesség nevében szerepelt a fire akkor hamar összeraktam, hogy az lesz a tűz, és így tovább.
2023. aug. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!