Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Stég - Hogy írják angolul?

Stég - Hogy írják angolul?

Figyelt kérdés

2023. aug. 17. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
pier
2023. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Vagy dock.
2023. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
+ warf
2023. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
wharf
2023. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A wharf a part mentén fekszik, a pier viszont valamekkora szöget, sokszor derékszöget zár be a parttal.

A wharf-ot brit területen többnyire quay-nek hívják, amit a szokatlan helyesírás ellenére ugyanúgy ejtenek mint a key-t, azaz "kí".

2023. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Mivel nem angol nyelvterületen élek (pláne nem horgászom), ilyenkor beírom a gugliba a szót, és megnézem a képtalálatokat. Laikusként úgy tűnik, hogy a wharf és a quay inkább kiépített rakpart, móló, mint az általam stégnek képzelt dolog. A pier már jobban hasonlít, hozzá nem értőként a képek alapján mólónak, stégnek mondanám, a picit lehúzott "dock"-ot csak az írtam be, mert könyvekben gyakran szerepel, és igen, dokkot is jelent természetesen, de...

[link]

Ha nem dokk, ez nekem határozottan stégnek tűnik. Javítsanak ki a hozzáértők, ha tévedek.

2023. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
#6 Nem tévedsz. Nem véletlenül írtam a dockot, de a gyakori népe mindig okosabb...
2023. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

"a gyakori népe mindig okosabb..."

Ja, mint a floridai. :D

[link]

2023. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

"In the United States, these two terms [pier, dock] refer to a narrow and long structure that extends from the shore to navigable waters."


Köszi a forrást. Szinonimák. Nem azt mondtam, hogy a többi válasz helytelen. Hanem azt, hogy a lepontozásnak semmi értelme, mert a dock is ugyanezt jelenti.

2023. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
öszönöm szépen a válaszokat! És bocsánatot kérek, hogy ilyen soká reagáltam!
2023. aug. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!