Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Videókból,hogy lehet nyelvet...

Videókból,hogy lehet nyelvet tanulni, hisz olyan gyorsan beszélnek, időm nincs felfogni amit mond?

Figyelt kérdés
2023. aug. 20. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Brit tudósok felfedezték, hogy a videók sebességén lehet változtatni.
2023. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Ez a normál beszédsebesség, mindenhol így fognak beszélni hozád.

Éppen azért kell ilyeneket hallgatni, hogy megszokd a beszéd tempóját, különben soha nem fogod megérteni, amit mondanak.

Másrészt meg remélhetöleg a felfogni alatt nem azt érted, hogy forditod a szöveget, mert úgy soha nem fogod megtanulni a nyelvet, csak akkor megy, ha fordítás nélkül érted.

2023. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

feliratos videókat nézz.

pl a kurzgesagt elég lassú is

2023. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én lelassítom a videót ha nem értem. Ha úgy sem megy, akkor teszek alá feliratot. (Nem magyart.)


(Kettessel egyetértek.)

2023. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én több embertől hallottam, hogy úgy tanult meg egy nyelvet nulláról, hogy nézte a tévét. Számomra ez olyan urban legend. Én spanyolul tanulok, jó erős középfokon vagyok, és bizony nehezen értem én is, ha olyan műsorokat nézek, amit anyanyelvieknek szántak.

Szóval próbálj olyan műsorokkal kezdeni, amit kifejezetten nyelvtanulóknak készítettek. Ilyen pl. az Extra, azt több nyelvre is lefordítottak. Az első részek nagyon gagyik, mindent ezerszer elmondtak, a német változatot kb. 1 hónap nyelvtanulás után értettem, de aztán a későbbi részekben azért felgyorsítanak.

Ha ezek már mennek, akkor próbálj podcastokat, ezeket szintén nyelvtanulóknak készítettek, általában nyelvtanárok, ezek is könnyebbek. Feliratot érdemes bekapcsolni, de csak ha nagyon nem érted, mert nekem az a tapasztalatom, hogy akkor inkább az olvasáskészségem fejlődik, és nem a beszédértés.

Az a fontos, hogy megértsd, hogy az adott idegen nyelvben milyen hangtörvények és hol érvényesülnek. Pl. az összeolvadás, hasonulás, stb, amiket magyar nyelvtanból tanultunk, azok ott vannak ám minden nyelvben. Ezért van az, hogy ha elszigetelt szavakat tanulsz, akkor megy, ha azokat mondatban hallgatod, akkor már nem megy, hiszen némely hangok a beszélt nyelvben torzulnak más szavak környezetében.

Szerintem ha csak megnézel egy filmet idegen nyelven, az nem elég, attól nehéz fejlődni. Ha van egy rész, amit nem értesz, többször vissza kell tekerni, ha még úgy sem megy, bekapcsolni hozzá a feliratot, esetleg felírni, hogy mi volt az, ami nem ment.

2023. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!