Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a helyes az alábbi...

Melyik a helyes az alábbi munkahelyi angol teszt kérdéseire?

Figyelt kérdés

Ismerősöm munkahelyén teszttel mérték fel a nyelvtudásukat, amit elhozott nekem, de 120-ból van pár, amiben bizonytalan vagyok.


1, Kate is pretty, but not so pretty _________ Jane.

a, like c, as

b, that d, than


2, How _______ it?

a, to say c, shall I say

b, to tell d, shall I put


3, Why don’t you travel to Boston by ______ sea?

a, - c, an

b, a d, the


4, The operation was succesful _________ , the patient died.

a, despite c, indeed

b, however d, what’s more


5, He regretted _______ her with the secret documents.

a, to trust c, to have trusted

b, having trusted d, in trusting


6, We will not go out ________ it stops raining.

a, unless c, however

b, in spite of d, although


7, The real _________ of the film is caught at the end and finishes up in jail.

a, hero c, protagonist

b, villain d, principal



2023. aug. 21. 17:18
 1/10 A kérdező kommentje:

eléggé összefolyt, a 3-as kérdésnél az


a: -

b: a

c: an

d: the

2023. aug. 21. 17:24
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

1. c

2. d

3. a

4. b

5. b

6. a

7. b

2023. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Hát, nem tudom... biztos, hogy a 4. mondat így volt írva? A (beírandó) however nem mondatkezdés, de semmi a successful után, és utána vessző?
2023. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: igen, biztos, pont ezért fura nekem is.
2023. aug. 21. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Üzenném a teszt összeállítójának, hogy nem mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki.
2023. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: A kérdések többsége hasznos, de vannak olyanok, amiknek szerintem nem sok értelme volt.

Az egyikre azt írták amerikaiak egy fórumon, hogy tulajdonképpen nyelvtanilag jó a helyes válasz, de ők sosem használják így...elég sok kérdés szivatós vagy félreérthető.

2023. aug. 22. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem félreérthető, egyik sem szivatós. Látod, #2 a kirakástól számított 12 perc alatt abszolválta - lehet, hogy egy perc alatt. Bocs, az angolt meg kell tanulni, ez egy primitív tesztkérdéssor. Keresd meg a youtube-on a Brachfeld Siegfried magyarba szakadt osztrák, vagy mi humorista tévékabaré tréfáját (ha a húz meg a von egyenértékű, akkor miért ne mondhatnánk azt, hogy a harmadik vágányon huzat halad át... és hasonlók). Kivéve ezt a howeverest, amit ugye megbeszéltünk. :D


A másik meg az, hogy az amerikai az a homo sapiens egyszerűsített változata. Az nem ért ehhez, nem fogja a saját nyelvét jól elemezni. Viszont nem használja rosszul! :) Erre a legjobb példa az ötven évvel ezelőtti Rigó utcai nyelvvizsgás kérdés amiben a made from wood és a made of wood között kell különbséget tenni. Minden anyanyelvűnek az a válasza, hogy ez a kérdés tökéletes hülyeség. Viszont ha van idő megfigyelni, tökéletesen jól használja! Pont úgy, ahogy a Rigó utcaiak szerint volt jó a válasz. Te tudod, mely esetben használják a from-ot és az of-ot?


Szóval sutba a sértett önérzetet és a kifogásokat, és tanulásra fel!

2023. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2: köszi!
2023. aug. 22. 15:41
 9/10 A kérdező kommentje:

9: mégis mire kéne bővebben reagálnom?


érdemben semmire nem válaszoltál, azt írtad le, melyik kérdésre nem tudod a választ, kioktatást meg nem kértem, főleg úgy, hogy láttál 7 kérdést egy 120 kérdéses tesztből.

az, hogy szerinted hány éves szinten vagyok, meg mit gyanítasz a tesztről, meg túlzottan nem érdekel.

Tudom, hogy a gyk-n menő ez a "gőzöm sincs, mi a válasz, de okoskodok" stílus, de engem ez annyira nem érdekel.


Egyébként meg elnézve a válaszokat itt hasonló kérdésekre sztem jobban járok, ha felteszem ezeket kérdéseket külföldi fórumon és/vagy angoltanárnak is.

2023. aug. 22. 16:36
 10/10 A kérdező kommentje:

7:


felraktam a tesztet egy külföldi oldalra, angolok és amerikaiak egyetértettek abban, hogy a kérdések kétértelműek, szívatósak.

és bár a 2-es úgy-ahogy helyes válaszokat adott, a 2. kérdésre is azt írta a többség, hogy több helyes válasz van rá.


Miért írom ezt le?:) azért, mert nem kicsit vicces, hogy a magyarok magabiztosabban töltötték ki, mint angol anyanyelvűek.

Az biztos, hogy beképzeltségben, dumában verhetetlenek a magyarok.

2023. aug. 25. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!