Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes az alábbi fordítás?

Helyes az alábbi fordítás?

Figyelt kérdés
Hold on, if love is the answer you're home - Maradj ott ahol szeretnek, mert otthon vagy.
2023. aug. 29. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Helytelen.


Helyesen inkább: Tarts ki, ha a szerelem a válasz, akkor otthon vagy.

2023. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Köszi!
2023. aug. 29. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a hülyeséget hogy sikerült összehoznod amit magyarul írtál? Erre még a fordító is kiadja a helyes választ:


"Tarts ki, ha a szerelem a válasz, akkor otthon vagy."

2023. aug. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd az efféle félrefordításokat a jövőben elkerülni, figyelmedbe ajánlom ezt a kiváló könyvet: Longman Phrasal Verbs Dictionary.
2023. aug. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak nekem tűnik értelmetlennek ez a "Tarts ki"-s fordítás a mondat folytatása fényében? Olyan, mintha az illetőnek nem füllene a foga hozzá, hogy otthon érezze magát, amikor szerelmes, ezért bíztatni kell, hogy tartson ki, bírja ki, viselje el fogait összeszorítva. Ennek én semmi értelmét nem látom.

Szerintem itt a Hold on inkább egy megszólítás, figyelemfelkeltés, hogy fontold meg azt, amit mondani fogok. Magyarul ilyenek jutnak eszembe erre, hogy: "Na várjunk csak!", "Idehallgass!", "Figyelj ide!", "Mondok neked valamit.".

Egy ilyen felütés után már van értelme annak, hogy ha a szerelem a válasz, akkor ismerd fel, hogy megérkeztél, már otthon vagy, nincs okod tovább keresgélni. Így ez már egy magyarázat, nem egy "Tarts ki"-féle rátukmálás.

2023. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
#3 Valoszinusitheto, hogy meg nem olyan szinten beszeli az angolt, hogy egzakt mod tudjon forditani, amennyiben igy lenne nem tenne fel ide kerdest megerositesre varva. Latom gondolkodas neked sem erosseged.
2023. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
#5. Simán lehet, hogy igazad van, ez egy Daft Punk dal egyébként, a szövegkörnyezetből kideríthető, de én erre már nem vettem a fáradságot.
2023. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!