Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Google Translate segítségével...

Google Translate segítségével meg tudok tanulni valamilyen szinten olaszul?

Figyelt kérdés

Segítség nélkül szeretnék megtanulni olaszul legalább társalgás szinten.

Google translate segítségével butaság elkezdeni ?


2023. szept. 9. 20:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egy jegyzetfüzettel kezdeném .

Abc , alapok , szamok... tehat tényleg a minimum . Erre elég lehet a Google?

2023. szept. 9. 20:07
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a duolingo is jobb lenne ennél, pedig az sem magyaráz nyelvtant.
2023. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az eddigi legrosszabb ötlet, amit hallottam.


Keress nyelvtanítós videókat kezdőknek vagy honlapot, de ne a google fordítót.

2023. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előzők mondtak + keress rá a leggyakoribb szavakra, kifejezésekre, mondatokra. Ha mindenképp fordítot szeretnél használni tanulásra, akkor már inkább deepl, de azt is csak nagyon speciális helyzetben tudom elképzelni


Egyébként én is olaszt tanulok, és bár nem tudom a "segítség nélkül" mit takar, de mi a nuvoissimo progetto italiano könyveket használjuk, szerintem egész jó kis alapot ad :)

2023. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon szükségem van arra hogy jegyzeteljek . Tehát tényleg olyan szinten hogy leírjam a füzetbe hogy Abc , Számok , családtagok stb ...

Régimódi vagyok ,az én fejemben csak az marad meg amit leírok

2023. szept. 10. 08:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen oké, én is így kezdtem el az egyik nyelvemet tanulni. Viszont jobban jársz ha kimondottan olasz tanulós oldalakon keresed ki ezeket, mert a fordítókban számít a kontextus, lehet valami két értelmű, vagy magyarázat szükséges hozzá. Roppant egyszerűen rákeresel hogy olasz abc, számok, családtagok, amit szeretnél, és máris megbízhatóbb forrásokat kapsz
2023. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Videókat, tankönyveket, a duolingót is tudod jegyzetekni. Sőt, a duolingo tanácsolja is, hogy minden egyes lecke után írd le, amire emlékszel (egy lecke olyan 10-12 kifejezés). Mellette persze használhatsz szótárat, régimódit vagy online formában is.

A duolingo is ingyenes. Azt mondjuk pont nem tudom, hogy magyarról benne van-e az olasz célnyelvként, de ha beszélsz angolul vagy németül, akkor onnan tanulhatsz olaszul.

2023. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a pons könyveit ajánlom neked, mert abban van magyarul magyarázat. Nem biztos, hogy egy csak olasz nyelvű könyvvel boldogulnál.


A google translate nemhogy nem magyaráz, de sokszor rossz is.

2023. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyanyelvi szinten beszélek németül úgyhogy az is oké lenne ha egy jó német oldalt találok ahol olaszul lehet tanulni . Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat . A Duolingot mindenképp megnézem .
2023. szept. 10. 11:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, ha anyanyelvi szinten megy a német, akkor a duolingót kombináld ezzel:

[link]

Amellett, hogy érthetően elmagyarázza a nyelvtant, még poénos is.

2023. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!