Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másnak is nehezen megy az...

Másnak is nehezen megy az idegen nyelvű sorozatok/filmek megértése?

Figyelt kérdés

Középszintű szaknyelvi nyelvvizsgám van angolból, német multinál dolgozom, viszont az angol a hivatalos nyelv. Szóban nem igazán kell az angolt használnom, viszont az online kommunikáció csak angolul zajlik. Igazából tök jó, nyelvtanilag helyes e-maileket, reklamációkat írok angolul, rengeteg cikket/könyvet is olvasok angol nyelven, de egyszerűen ha angol nyelvű filmeket/ sorozatokat nézek egyszerűen nem hallom ki amit mondanak, kb 60%-át megértem a párbeszédeknek, vagy kevesebb. Ha rá nyomom az angol feliratot akkor már rögtön jobb.


Az is érdekes, hogy ha pl youtubon/tiktokon nézek videókat azokat egész jól megértem, de valahogy a filmek és sorozatok kifognak rajtam. Kivéve a mesefilmek 😅 Nem tudom hogyan fejleszthetném ezt, mindenki mondja hogy vegyem le a filmeknél az angol feliratot is, de ha úgy nézem akkor 20 percnél tovább nem bírom, mert felidegesít, hogy mennyi fontos információ nem jutott át.


Ha élőben hallok egyébként külföldi embereket angolul beszélni azt megint értem.



2023. szept. 16. 17:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt úgye úgy tanítják hogy HIR a kiejtés."

Ha pénzért vagy kötelességből (állami oktatás) tanította neked ezt így valaki, hát keresd fel, és pofozd le.

Azért az fura, hogy te itt egy ideje bátran véleményt nyilvánítasz az angol nyelv finomságait illetően, aztán meg kiderül, még a fonetikai szimbólumok értelmezéséig sem jutottál el.


"Hát az hogy az anyanyelvéből buktatták meg"

Azért az csak egy falusi suttyó lehetett, kettes matekkal és spanyollal. Itt van az ECL magyar nyelvvizsga minták oldala, az olvasáskészség C1 feladatot az, aki C1-re aspirál, művelt felnőtt (mondjuk srilankai orvos, vagy svéd atomtechnológus, aki Magyarországon akar dolgozni), az meg tudja oldani:

[link]

2023. szept. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!