Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül az egy, helyes úgy is...

Németül az egy, helyes úgy is hogy ein, és úgy is hogy eins?

Figyelt kérdés

Emlékszem hogy alsóban az egyik osztálytársamat le baszta a német tanár hogy az nem eins hanem ein. Azért mondjuk eins Nek mert számolásnál a zwei elejèt az ein végèhez mondjuk. Ein(Sz)wei Frei stb...

Egyik nap vitáztam is egy haverommal hogy az nem eins hanem ein. Neten rá kerestem és mindkettőt írják itt ott de az eins volt több helyen. De vissza emlékezve nem csak a tanár mondta hanem könyvekben is úgy volt írva hogy ein.



2023. szept. 24. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

AZ hülyeség, hogy a "zwei" elejét hozzámondják, ez nem igaz.

Ha számolsz, akkor lehet ein és eins is, mindkettö helyes, de a legtöbbször s-sel mondják, mert így jobban érthetö, nem keverhetö össze a zwei hangzásával.

2023. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Ein(Sz)wei Frei


Frei????

2023. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Zimmer Feri...
2023. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nah mintha nem tudnátok hogy félre üti néha az ember a billentyűt vagy az autokorrekció "javít" ki 😂 zimmer Feri
2023. szept. 24. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázat!!

Az eins nem azonos az ein-nal!

Az eins számnév, jelentése: egy.

Az ein, eine, ein kétalakú determináns, vagyis határozatlan nevelő, jelentése szintén egy, de más a nyelvtani funkciója van.

Legtöbbször főnévvel áll együtt, és ragozni kell.


Szóval hülyeség, amit az egyes írt, mert ha számolsz, az mindig eins.

2023. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem amit írsz, de egyik oldalon azt írja hogy az ein és az eins is jó. És asszem úgy is tanultam hogy ein. De az már rég volt. Használni még nem használom a német nyelvet.
2023. szept. 26. 20:39
 7/8 anonim válasza:
Csak az 5-ös válasz helyes. A kérdésből kiderül, hogy teljesen laikusként tetted fel. De tök jó ez a nyitottság egy új idegen nyelv irányában, én csak bíztatni tudlak, hogy belevágj az elsajátításába. Az ein-nal, mint határozatlan névelővel több formában fogsz találkozni, mert ragozása függ a mögötte álló főnév nemétől, számától, és attól is, hogy éppen alany-, tárgy-, birtokos-, vagy részesesetet fejez ki éppen. Pl. eine, einen einem, eines, einer.
2023. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Németet tanultam, de mondjuk úgy hogy csak általánosban... közép suliban ott azt mondta a német tanár hogy "huu de nincs kedvem semmit sem csinálni". Mi diákok persze hogy azt mondtuk hogy ne csináljunk semmit. Szakmán meg már nem tanultunk idegen nyelvet. Sztem többet tudok angolul mint németül. Pedig ha lèpni kell az országból akkor a német nyelv terület az ami előbb jöhet szóba, ismeretség által.
2023. okt. 13. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!