Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvi OKTV-k milyen szintne...

A nyelvi OKTV-k milyen szintnek felelnek meg?

Figyelt kérdés

Az 1. 2. 3. fordulók kb milyen szintek? B2? C1?

Nem találtam erről sehol információt, de nagyon érdekelne, mert megcsináltam egy 2. fordulós feladatsort és nekem elég nehéznek tűnt. Egy C1-re tippelnék, de ugye nem tudom biztosan.



2023. szept. 24. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
C1 nekem eléggé irreálisnak tűnik, minden szempontból. (Az emelt szintű érettségi is "csak" B2 szint.)
2023. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég nehéz volt. Második fordulót csináltam, és ez nyilván nehezebb mint az érettségik
2023. szept. 26. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Akkor lehet, hogy ez is arra van, hogy elvegye az átlag tanuló kedvét mindentől. Aki nem tanulta születése óta az idegen nyelvet, annak esélye sincs, így kell a kisebbségérzést kialakítani.

Ha a 2. forduló C1, akkor a 3. milyen szint? C2? Azt még a nyelvtanárok se mind érik el...

2023. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 hát van rá esély.
2023. szept. 26. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:
velünk egyszer a tanár kitöltette az első fordulót (illetve megzsarolt minket, hogy mindenkinek ad két egyest aki nm jön be, mert senkinek nem voltkedve ilyen stréber majomparádékhoz), egy lány jutott volna tovább, de vele meg lebukott a tannő a második forduló előtt, hgoy német apja van. ennek ellenére alig egy évvel később mindenki felsőfokú nyelvvizsgát tett az osztályban. szerintem nem igazán nyelvi szint, csak rengeteg ilyen nyelvtani sggfejkedős feladat.
2023. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!