Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék angolul megtanulni...

Szeretnék angolul megtanulni , de edzeni is szeretnék és közben szempilla építésébe is bele kezdtem , van házi munkám és stb nem tudom hogy csináljam hogy mindenre legyen időm ?

Figyelt kérdés
Valaki valami jó bevált tipp? Nagyon szeretném őket csinálni de annyira kevés egy nap rá hogy nem tudom melyiket kezdjem :/
2023. szept. 25. 11:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Lehetne úgy, hogy a hetedet osztod be. :) egyik nap angol másnap edzes ( edzeni, ha most kezded, nem szabad sokat) aztán pillazni, nekem is ez volt hirtelen mindent elkezdeni egyszerre, aztán feladtam. Most ujrakezdtem így heti rendszerrel és sokkal jobb így.
2023. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak egyet. Lassíts, hova rohansz?

Heti/havi beosztás.

2023. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Ezek közül a tevékenységek közül az egyiknek sincs különösebb értelme szóval szoríts időt az angolnak
2023. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Utolsó, edzésnek miért nincs értelme szerinted?
2023. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 Azért mert csak az idődet pazarolod vele ahelyett hogy valami értelmes és hasznos tevékenységet csinálnál (pl: önfejlesztés, tanulás, befektetés, pénzszerzés).


Én ahelyett hogy futkároznék vagy konditeremben súlyokat emelgetnék mint valami gyépés helyette maszekban kőműves tevékenységet végzek, burkolok, tüzifát hasítok baltával amivel egyrészt sokkal egészségesebb leszek mint egy konditeremben gépeket használó majom, másrészt az egyébként stabil jövedelmemet még kiegészítem további bevétellel, tehát nem elpazarlom az időt.

2023. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is sok dolgot csinálok egyszerre. 2 egyetem, főállás, mellékállás, nyelvtanulás, és mellé kéne szórakozni is.

Ami nekem bevált, (bár ez nem biztos hogy neked is befog, nézegess time-management, pontosabban calendar management technikákat online blogokon, Youtube-on, van jópár fajta) az a klasszikus time-blocking. Bejelölöd azokat amiknek fix időpontban kell megtörténnie, utána az éjszakai alvást, aztán a maradékot feltöltöd.

A lényeg, hogy ehhez ragaszkodni is kell! Ez a nehéz, de ez viszont elhatározás, személyiség kérdése, senki nem tud benne segíteni. Tudni kell rugalmasan kezelni és nem rágörcsölni, de amennyire lehetséges, tartani magad a naptártervezethez.


Én szépen belőttem sorban:

1. Levelező egyetem+utazás: péntek-re teljes napot visz, szombaton csak a nagyrészt.

2. Főállás: éjszakás 12 órás recepció, változó, mindig adott napokra, 19-7, max 3 műszak egyben.

3. Alvás: Adott. Amikor nem dolgozom, akkor éjféltől reggel 6-ig, főállás műszakjai között nap közben.

4. Foglaltak: Időpont hivatalba, dokihoz, haverokkal ivászat, mozi, randi, akármi ami már lefixált dolog.

5. Edzés: Általában utolsó műszak után reggel, illetve a többi napon is reggel szeretek 8-10.

6. Egyéb "fixek": Ebédidő, vacsoraidő, zuhanyzás, nagybevásárlás, takarítás, stb.

7. Szabadúszó meló: Szellemíró vagyok, projekt-határidők vannak, azon belül saját megam döntöm el mikor dolgozom. Ezekből beosztok a péntek-szombat kivételével minden napra 1-2 órát, illetve a recis éjszakákra a műszak alatt éjjel 2-re 1-2 órát.

8. Második egyetem: Ez online távoktatásos, abszolút rugalmas, Coursera/Udemy szerűen akkor végzem amikor akarom. Ezzel töltöm fel a maradék időszak 1/3-át, illetve a recin szintén szentelhetek neki 1-1 órát.

9. Nyelvtanulás: Kínaiul tanulok, az újonnan megmaradt üres idők valamivel több, mint 1/3-át töltöm fel vele, illetve a legtöbb tevékenységet, mint edzés, tömegközlekedés, takarítás, bevásárlás, használhatom a hanganyagok hallgatására, videónézésre.

10. Mindezek után pedig még így is marad bőven szabadidő, amit pedig használhatok sima pihenésre, filmezésre, sétálgatásra, bármire.


Eredmény: Mindent beosztottam, mindenre van időm, a társasági élet/szórakozás is bele lett számolva már a tervezés első felébe, de még így is marad elég sok szabadidőm, amit (akár, de igazából csak ritkán) extra pihenésre is használhatok, így folyamatosan energikus is vagyok.

2023. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3 ! Neked sincs értelmed! Ha ilyen zagyvaságokat írsz!
2023. szept. 25. 18:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ❤️
2023. szept. 25. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt is meg kéne nézni , hogy mit milyen napi szinten hatékony csinálni pl: lehet napi 3 x 20 perc nyelv jobb, minden nap, mintha 1 nap 2 óra és 1 nap meg semmi..

Illetve lehet-e pl. edzés és nyelvtanulást összekombinálni, pl: akkor csak a háttérben egy hanganyag menjen stb.

2023. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hamar mindent egyszerre akarsz, akkor


Hajnal/korareggel

edzes


Egesz nap/akar mikor - angol tanulas 2 ora hossza, tobbet ugysem tudsz tanulni naponta, hogy effektiv is legyen

Hazimunka - ahogy szukseges, ha naponta csinalod, nem telik bele orakhosszaba.

Szempillaepites - tanulod meg vagy mar vannak vendegeid?

Meghatarozott idohosszban.

2023. szept. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!