Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolról magyarra jobban...

Angolról magyarra jobban tudok fordítani, mint magyarról angolra ez miért van?

Figyelt kérdés
Felső szintű angol szöveget oldottam meg hibátlanul. De egy aligha középszintű szó dolgozatot magyarról angolra kellett forditani, kettesre írtam meg. Ez miért van? Valamiért a magyar szinonímák nehezen mennek, tervezek nyelvizsgát, mivel az teljesen angolul lesz semmi problémát nem fog okozni, de ez akkor is bosszant. Pl, ha angolul kommunikálok, angolul is gondolkodok. Valamiért magyarról angolra nekem nehéz fordítani. Ha például találok egy szót magyarul, sokkal nehezebben fordítom angolra, angolul meg bonyolult szakkifejezéseket is simán magyarra fordítok, angolul folyékonyan beszélek. Valamiért a szinoníma dolog gondot okoz, és nem az angol nyelvben, hanem a magyarban.
2023. okt. 4. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez termeszetes. Magyar az anyanyelved, nagyobb a szokincsed. Az angol a tanult nyelved, nincs meg bo szokincsed.

En ont forditva vagyok. Tobbet hasznalom az angolt naponta, angol nyelvteruleten elek, mint a magyart.

2023. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes ez, ahogy az első is írja. Én fordítóira jártam és ott is előfordult ilyen.
2023. okt. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MJozsi44 ***** válasza:

Azert mert az angol valojaban tobb nyelv kevereke: van pl a watchman, warden es a guard(ian). Mindegyik ört jelent(óangol, normann-francia es francia). Ha magyarrol forditasz angolra akkor ki kell talalni, hogy milyen kozegnek mit forditasz. Pl a megye az lehet shire(UK) vagy county(USA). Ha amerikaiaknak forditod a shire az valami avitt vármegyet kellene jelentsen-de az atlagamerikai valoszinuleg nem sinerne ezt a szot. Mint pl trolley vs chart (bevasarlokocsi), trousers vs pants stb. Persze kerdes, hogy mi is megy a vizsgaztato kis fejeben.

A magyarban szinte egyseges az alsobb osztalyok es a felso es kozeposztaly nyelve, az angoloknal terben, idoben es osztaly alapjan is jelentos kulonbsegek vannak.

2023. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!