Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy külföldinek írok...

Ha egy külföldinek írok e-mailt/levelet és leszeretném bele írni a lakcímemet, akkor az olyanokat hogy utca,stb. magyarul írjam vagy az adott nyelven?

Figyelt kérdés
Nem szoktam levelezni, ezért nem igazán vagyok képben az ilyen dolgokkal:)
2023. okt. 23. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mire akarod használni. Ha csak információként, akkor olyan nyelven és módon kell megadni, hogy a másik fél is értse (vagy a saját nyelvén, vagy amit beszél).

Ha küldeményt akarnak feladni neked, akkor viszont a magyar postá(s)nak a magyar címzés szerint kell megnevezni, mert a végén a helyi kézbesítőnek kell kitalálnia, hogy hol találja meg a címzettet.

2023. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Küldeményt adnának fel nekem.
2023. okt. 23. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyar címzés + alatta az országnév angolul vagy franciául. A postarendszerek lentről felfelé azonosítanak be. Ha látja, hogy Hungary, akkor már megvan a célország. Fölötte az irányítószámból a körzet, hogy melyik postához tartozik, utána meg már a helyi postád kapja, akinek név-lakcím szerint kell megtalálnia téged. A feladás helyén senki nem fogja ellenőrizni, hogy "utca" vagy "street", de itthon a postai feldolgozás idejénél számít.
2023. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a postán nem ülnek fogyatékosok, hogy ne tudják mi az a street. Ha elképzelném akár egy francia esetében is, hogy pl.: Arany János rue 10., akkor nagyon nagy baj lehet... Biztos leizzadnék mire kitalálnám. Egy angol meg pláne eléggé köztudott. Viszont érdemes inkább magyarul megírni, mert nem lehet tudni ki milyen f@szkalap és nem fogadja el. Én eddig mindig magyarul írtam és sose írtak vissza, hogy mi a bánat az az utca. Addig míg nem hivatalos levelet kell megfogalmaznod a munkád miatt, hogy ne komolytalannak tűnjön a cég addig minden más esetben használhatod az utca szót, sőt érdemes.
2023. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!