Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek a német mondatok helyesek...

K0rva kérdése:

Ezek a német mondatok helyesek így?

Figyelt kérdés

Voltam ma az orvosnál. Az orvos megkérdezte tőlem hogy mi a bajom. Azt mondtam fáj a fejem. Megkérdezte tőlem hogy milyen gyakran fáj a fejem. Csak akkor amikor túl sokat iszok. Az nem egészséges, mondja a doktor és felír egy receptet, miközben beüt pár szót a gépbe. Miért iszik olyan sokat? Talán sok a problémája? Igen doktor úr tudja azért iszom mert a feleségem nem fekszik le velem három hónapja és ezért nagyon szomorú vagyok. Azt hiszem önnek ebben az esetben egy pszichológusra van szüksége. Miért hiszi ezt? Én nem hiszem, szerintem bosszúra van szükségem. Ön ismeri a feleségemet doktor úr? Nem ismerem, miért ismerném?


Heute Ich war beim dem Arzt. Der Arzt hat mir gefragt, was ist meine Problem. Ich habe gesagt, mein Kopf schmerzt. Er hat mit gefragt, ob wie oft mein Kopf schmerzt. Nur wenn Ich trinke zu viel. Das ist nicht gesundheit, sagt der Arzt und schreibt ein Rezept, inzwischen er gibt in das Komputer ein wenige wort ein. Warum trinken Sie zu viel? Vielleicht du hast viel Probleme? Ja herr Doktor wissen Sie Ich trinke weil meine Frau schlaft mit mir nicht seit drei monaten, deswegen Ich bin traurig. Ich glaube in diesem Fall du brachst ein Psychologist. Warum glaubt Sie das? Ich glaube nicht, Ich glaube brauche Ich Rache. Wissen Sie meinen Frau Herr Doktor? Nein Ich weiß ihr nicht, warum soll Ich weiß ihr?



2023. okt. 31. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Pocsék.
2023. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Tele van nyelvtani hibával, de nincs arra időm sem kedvem, hogy egyesével kijavítsam. Tessék keresni egy némettanárt.
2023. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
keress egy tanárt, ezért mondjuk hogy felesleges elbszni az idődet a duolingóval. nem tudsz ragozni, szórendről mint aki még nem is hallott, a legalapabb szavak is hibásan vannak leírva, és még csak magázni is képtelen vagy.
2023. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ki tudnátok javítani? Köszi!
2023. nov. 2. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
nem, menj el tanárhoz és kezdj el tanulni, pár hónapon belül menni fog magadtól is.
2023. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Hiába javítanánk ki, azzal semmire sem mennél, mert nem tudnád, mi miért rossz, így semmit sem tanulnál belőle.
2023. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne ha kijavítanátok drága a tanár és alig van már pénzem rá. Jártam tanárhoz sokáig, suliban is tanultam németül. Na kösziiii csumicsumicsumiiii
2023. nov. 2. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Heute war ich beim Arzt.Der Arzt hat mich gefragt,was mein Problem ist.Ich habe ihm gesagt,daß ich Kopfschmerzen habe.Er hat mich gefragt,wie oft ich Kopfschmerzen habe.Nur wenn ich zu viel trinke.Es ist nicht gesund. - Sagt der Arzt und schreibt ein Rezept auf, während er ein paar Wörter in die Maschine tippt.Warum trinken Sie so viel?Vielleicht haben Sie viele Probleme?Ja,Herr Doktor!Wissen Sie,ich trinke,weil meine Frau seit drei Monaten nicht mehr mit mir geschlafen hat.Deshalb bin ich traurig.Ich denke,in diesem Fall brauchen Sie einen Psychologen.Warum denken Sie es?Ich denke es nicht.Ich brauche Rache.Kennen Sie meine Frau,Herr Doktor?Ich kenne sie nicht.Warum würde ich sie kennen?
2023. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló nagyon köszönöm, óriási nagy respect feléd a többi negatív válaszolóval ellentétben te nagy ember vagy a szememben!
2023. nov. 4. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!