Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az a német B2 vizsgához elég,...

Az a német B2 vizsgához elég, ha tudom a 270 leggyakoribb vonzatos igét?

Figyelt kérdés
Persze mellette még egy csomó szót, stb.
2023. okt. 31. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
bemagolhatsz gondolkodás nélkül akár ezer szót is, ha nem érted amit mondanak, ha nem tudod magad helyesen és pontosan kifejezni szóban és írásban, akkor nem ér semmit. ugye tudod, hogy a nyelvvizsga nem úgy működik, hogy felböfögsz egy szólistát és kész?
2023. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

NEM, természetesen ez SEMMIRE SEM elég!

Egy nyelvnél NEM a szavakat kell tudni, hanem használni a nyelvtannak megfelelöen.

Ezzel még egy A1-es szintet sem érsz el

2023. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg B1-es szinten állok. Csak azért kérdeztem, mert van még egy csomó ilyen ige amit nem ismerek.
2023. okt. 31. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, aktív 2000 szóval simán megvan a B2.

Ebből arányítva,szerintem elég lehet ennyi vonzatos ige, ha jól használod.

2023. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy ezeket úgy tudod, hogy bemagoltad és felsorolod, mint egy listát vagy pedig rendesen tanulod a nyelvet, tudsz mondatokat alkotni és azon belül van ennyi vonzatos ige.
2023. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es: a különbözö szintekhez NEM az ismert szavak száma szükséges, hanem megfelfelö módon használni a nyelvet!
2023. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Felületesen olvastad a válaszom, tudod mi az aktív szókincs? Az, amit helyesen használsz. Remélem a kérdező ért magyarul. Sokszor a jó anyanyelvismeret se árt a nyevvizsgához.
2023. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!