Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Munkahelyi felvételin érhet...

Munkahelyi felvételin érhet hátrány, ha nincs nyelvvizsgám? (De stabil nyelvtudás van)?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy végzős vagyok egyetemen, és még nincs nyelvvizsgám. A gimi alatt nem volt keresetem, a szüleim nem finanszírozták, nekem meg azóta folyton húzódott. Most már majdnem 50.000 forint egy vizsga. Bevallom, mivel már nem kell a diplomához, sajnálom rá. Nem azért nem megyek, mert nem tudnám megcsinálni. Maximum akkor mennék, ha ezzel bármilyen előnyök járnának egy állásinterjún. Ha folyékonyan beszélek angolul (gondolom tesztelik), akkor számít a vizsga megléte?
nov. 10. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha versenyszférába mész akkor beírhatod az önéletrajzba hogy megvan a nyelvtudás. Legtöbb helyen nem gond ha nincs meg a papír róla, tesztelni úgyis fogják a tudásod ha kell az angol a munkához. De előfordulhat hogy néhány cégnél emiatt hátrányba kerülsz, vannak még akik ragaszkodnak a papírhoz is.

Állami szférában meg kell a papír, minimálisan de a fizut is befolyásolja, habár kevés pozíció van ami miatt megéri ilyen irányba menni.

nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan helyre mennél dolgozni, mint a külügyminisztérium, akkor hátrány. Amúgy egy multinál dolgozom és interjúztatok IT területre, engem nem érdekel, kinek milyen papírja van, az interjút angolul kezdjük és ennyi (esetleg spanyolul vagy olaszul, ha azt írja be beszélt nyelvnek).

Ahol tényleg számít, hogy tudjál beszélni, ott úgy interjúztatnak.

nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ahol tényleg számít #2-es, ott ha sikeres az interjú, akkor nem hátrány, hogy nincs papír? ^^
nov. 10. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 es vagyok, nem szokott hátrány lenni. Tényleg csak akkor hátrány, ha valami állami cégnél helyezkedsz el, mert ott ilyen elég kötött bértábla van, és csak pipálják, minek felelsz meg, minek nem.

Egyéb cégeknél nem szokott számítani. Nálunk például az a lényeg, hogy egy callban tudjál beszélgetni külföldiekkel. Ha valakinek van egy felsőfokú nyelvvizsgája, csak épp nem tud beszélni, azzal mit érek?


Röviden, normális helyeken, ha tudsz beszélni, az bőven elég, egy nyelvvizsga vagy annak hiánya se nem előny se nem hártány.

nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tudnád hány embernek van papírja arról hogy beszél egy nyelvet, de a valóságban évek óta meg se szólalt azon a nyelven és csak makog össze-vissza az interjún... Nem jelent semmit egy nyelvvizsga, mert az hogy papírod van, nem következtethető arra hogy beszéled is a nyelvet. Állásinterjún úgyis tesztelnek, ha a munkához kell a nyelv, akkor meg akármilyen papírod lehet ha ott nem tudsz megszólalni. A te esetedben meg ha jól beszéled a nyelvet és azt látják hogy magabiztosan kommunikálsz, és tartod a beszélgetést, nem fogja őket érdekelni hogy van-e nyelvvizsgád vagy sem. CV-be nyugodtan bele lehet írni hogy felső fokon beszélsz angolul, nem kell részletezni hogy erről van-e papír vagy sem.
nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!