Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek azok a nyelvvizsgak...

Melyek azok a nyelvvizsgak amiket tényleg elfogadnak Magyarországon és külföldön is hogyha valaki IT irányba szeretne inkább menni?

Figyelt kérdés

Konkrét tapasztalt és normális válaszokat szeretnék. Nektek mik váltak be a munkahelynel? Mik azok amiket tényleg elfogadnak.

Tisztában vagyok vele hogy a papír az papír, és valójában a jelenlegi tudás számít, azonban van olyan szituáció amikor tényleg csak azért valasztjak a te CV-det mert számukra színvonalasabb eredményeid vannak.

Ti személy szerint melyiket tudnátok ajánlani, amik egyszerre nemzetközileg és államilag is tamogatottak?

Másrészt nagyon gáz ha én tavaj középfokúztam Tarsalkodoi nyelvvizsgával? Valójában az nekem tényleg megérte?



nov. 22. 20:49
 1/6 A kérdező kommentje:

Igen, abban is tisztában vagyok hogy mi a franc hogy én pont az idegen nyelv miatt miközben az informatika lenne a lényeg.

Azonban, ennél a pozíciónal is nyilván nagyot kell hogy dobjon a nyelvismeret. Mennyire gáz lenne ha az önéletrajzomat csak azért nem fogadják el mert maga a nyelvvizsga típus, ami szerint én tudok angolul nem elegendő?

nov. 22. 20:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a recruiter felhív, akkor angolul úgyis fogtok beszélgetni.

De ha nem tudsz mit csinálni a pénzeddel, és mindenképpen szeretnél vizsgázni úgy, hogy külföldön is jó legyen, akkor TOEFL vagy IELTS. Esetleg az Oxfordnak is van nyelvvizsgája.

nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőt még kiegészíteném egy Cambridge-dzsel. :)
nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Informatikus (programozó) vagyok 10 év tapasztalattal, ebből 6 év külföldön.

Eddig 4 cégnél dolgoztam. Soha, sehol nem kérdezték, hogy milyen nyelvvizsgám van.

nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kérdezték hol csináltam a nyelvvizsgáimat.


Külföldi egyetem IELTS-et várt (vagy TOELF vagy Cambrige). Azt viszont honosítanom kellett volna a magyar felvételihez. Nem tettem meg mert van annyi nyelvvizsgám, hogy kimaxoljam a pluszpontokat. Munkáltató viszont nyelvvizsgát sem kér, csak nyelvtudást. Nyelvvizsgát kizárólag az egyetemek kérnek papíron. Vagy persze ha tolmács vagy ilyesmi vagy akkor a cég is, de ott akkor a diplomáddal igazolod a nyelvtudást.


Nekem ilyen nyelvvizsgáim vannak:

B2 komplex, egynyelvű, általanos:


TELC: nemzetközi, honosítani kellett (1. nyelv)

ECL: magyar, nem biztos, hogy külföldön elfogadják (2. nyelv)

BME: magyar, nem biztos, hogy külföldön elfogadják (3. nyelv)

emelt érettségi: magyar, nem biztos, hogy külföldön elfogadják (2. nyelv)


C1, egynyelvű komplex, szakmai

IELTS: nemzetközi, ezt mindenhol elfogadják, 2 évig érvényes, honosítani kell itthoni egyetemi felvételihez (2. nyelv)


Soha egyiket se kérte senki. Vagyis az utolsó kellett a külföldi egyetemhez, azt kérték. A többi közül max 2-t legfeljebb 40 pont értékben beleszámolnak az egyetemi felvételibe (ha nem lenne meg esetleg a max többletpont)

Ennyi. Diplomához se kell. Teljesen opcionális maga a vizsga. A nyelvtudás viszont fontos.


Szintén IT-s vagyok, igaz, még csak 2 cégnél dolgoztam. Mindig aktívan használtam legalább az egyik nyelvtudásomat.

nov. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is infós vagyok 20+ éve, voltam Londonban is, németeknél is, Svájcban is. Soha senkit nem érdekelt a nyelvvizsga. CVben a szint számít (nem kell vizsga se, elég "érzésre"), interjún meg úgyis letesztelik, ha egyáltalán. A nyelvvizsgával abszolút nem törődnek. Életben úgyis kiderül, már az első napokban. Próbaidő alatt meg mehetsz is azonnal ha nem tudod alkalmazni.
nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!