Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi kéne nekem ahhoz, hogy...

Mi kéne nekem ahhoz, hogy nyelvizsgáztathassak embereket 1 helyen? Kell hozzá valami tanfolyam?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de te nyilvánvalóan egy tizenéves gyerek vagy, helyesírási és fogalmazási tanulmányaidnak még az innenső oldalán (nyelvvizsga összetett szó két v-vel, egy névelő, nem számnév), mért akarsz te vizsgáztatni?

Vizsgáztatni csak államilag engedélyezett, úgynevezett akkreditált vizsgaközpont tud, a vizsgáztatókat pedig, akik természetesen diplomás tanárok, külön tanfolyamon kiképzik és az ott szerzett tudásukról beszámoltatják.

2010. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy kell írni, csak kutyafuttában írtam. Mért veled még sosem történt meg, hogy valamit rosszul írtál?Na mindegy.amúgy meg 20 éves egyetemi btk hallgató vagyok.és gondolkodom benne,hogy majd estelegvalamikor,egyszer.

Azért köszönöm a válaszod,mert hasznos volt.:)

ui.:És azt nem tudod,vagy tudjátok,hogy ez azért jó bevétel? pl 1 tanári állás mellett?

2010. okt. 20. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit kapnak, nyilván jó kiegészítés, de meg is kell dolgozni érte. A szóbelin is igencsak 100%-osan kell koncentrálni, hogy megfelelően értékeljen az ember, több órán kersztül megállás nélkül, és nemcsak szóbeli van, hanem az írásbeliket is, vagyis alkalmanként több tucat oldalnyi ronda kézírást precízen az értékelési útmutatónak megfelelelően javítani-pontozni - na ez olyan munka, amit én semmi pénzért nem csinálnék.
2010. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kell hozzá MA diploma meg továbbképzés, hogy jól ismerd az adott vizsgákat, ráadásul ugye nem egyedül, hanem minimum 5-8 ember kell a vizsgáztatáshoz javításhoz, és egy nyelvvizsga központ akkreditálásához nem kevés pénz is szükséges.


Mellesleg a javításnál a nagyon ronda kézírást el sem olvassák, volt már aki ezért bukott.

2010. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat .:)
2010. okt. 22. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A családomban két tapasztalt angoltanár van, akik nyelviskola mellé vállaltak be nyelvvizsgáztatást. Rettentő sok adminisztratív és egyéb munka van vele, és egyáltalán nem jövedelmez jól.

2010. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. viszont ha ennyire nem éri meg, akkor hogy-hogy ennyien csinálják?
2010. okt. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!