Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehetne tenni,ha nem...

Mit lehetne tenni,ha nem látom a tanulásnak értelmét?

Figyelt kérdés
Németet tanulok már egy jó ideje magántanárnál(sajnos kevés a pénzem így csak 2 órát tanulok egy héten),illetve vettem egy könyvet is,amiben a leggyakoribb szavak vannak és abból is tanulok,de már kb.eltelt fél év és csak középhaladó szinten tartok.Úgy érzem nem haladok semerre,és egyre jobban az van a gondolataimban,hogy feleslegesen tanulom a nyelvet,mert Magyarországot bármikor kidobhatják az EU-ból vagy pedig a magyar kormány dönt úgy,hogy kilépünk,ami elég elképzelhető,mivel Nyugat ellenesek.Úgy érzem,hogy már nem leszünk EU-s tagok mire úgy érzem,hogy a nyelvtudásom olyan szinten lesz,hogy merjek nekivágni külföldnek.Ne írjátok,hogy szerezzek valami diplomát,mert olyan diplomát úgyse tudnék szerezni,amire nagy igény van külföldön,pl.orvos,programozó,stb.Nem mindenki képes ilyeneket szerezni.Ausztria a célom amúgy

dec. 3. 09:50
 1/8 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
100%

Egy dolgot biztosan tudok.

Csak olyan dolgot érdemes tanulnod, amit HASZNÁLNI akarsz az életben.

Álj meg egy percre és gondold át, valahogy így :

Mire akarom én ezt használni ?

dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvet nem tanuljuk, hanem elsajátítjuk, ezért nincs elsősorban sikerélményed. Ha nincs sok pénzed javaslom a youtube-on elérhető rengeteg ingyenes anyagot, például az Easy Germant vannak lassabban beszélő vidói is. Utcai nyelv, minden német nyelvjárás hallható. Illetve sok nyelvtanuló applikáció is van,ahol egészen jó anyagok vannak fent (nem a Duolingo és a többi népszerűre gondolok). Ami nekem bejött (két nyelven beszélet felsőfokon és németül elboldogulok) és a nagy részét magamtól tanultam, hogy ha budapesti vagy, akkor beiratkozol az idegennyelvi könyvtárba, nagyon sok anyaguk van és nagyon jó laborjuk. Én órákat töltöttem el ott .
dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
69%
Attól hogy kidobnak az EUból, még mehetsz Ausztriába, lásd a szerbeket.
dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Menj le borsodba nézz körül ha túl vagy a látogatáson megérted miért is fontos tanulni.
dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

"kb.eltelt fél év és csak középhaladó szinten tartok."


Mégis mit gondoltál? Fél év alatt perfekt leszel? :D

dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Fél év alatt középhaladó az szuper.

2. Nem dobnak / lépünk ki az EU-ból, de ha így is lenne, Ausztria és Németország (meg Svájc) még nem tűnnek el a Föld színéről.

3. Ha akarod használni, tanulj!

Írtad, hogy nincs sok pénzed, de ha tudsz,tavasszal, ha már jó idő van, fizess ki legalább egy hosszú hétvégés utat valamelyik célországba, hátha attól nő a motivációd is.

dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ember a műveltsége miatt tanul idegen nyelvet, meg bármit, nem azért, mert Ausztriában akar dolgozni. De annyira már biztos tudsz, hogy elmenj Ausztriába mosogatónak. Ha ez neked jobb, mint a hazádban élni...
dec. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1# bár az egyetemen is így lehetne válogatni és a rengeteg "töltelék" tárgyakat ignorálni
dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!