Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után van értelme egy...

Angol után van értelme egy német vagy orosz vagy olasz nyelvtudásnak?

Figyelt kérdés

Angol C1 mellett szeretnék egy második nyelvvizsgát (először B2 szintűt) hogy ne csak egy idegen nyelvet tudjak.

A 2. idegen nyelvnél mi alapján érdemes dönteni? (Az angollal mindenhol elboldogulni ma már szerintem) Érdemes a hasznosságot nézni vagy a 2. idegen nyelv már csak “kedvtelés”?


A felsorolt nyelvek közül melyiket lenne érdemes tanulni?

Német: talán hasznos lehet itthon, de a németek is beszélnek angolul

Olasz: könnyű és gyorsan tanulhatónak tűnik, sok szó hasonlít az angolra

Orosz: nagyon nehéznek tűnik, de szerintem kuriózum a tudása (viszont nem sok helyen lehet hasznos)



dec. 7. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha úgy érzed, hogy hozzátesz valamit az életedhez, akkor érdemes. Én azokat a nyelveket tanulom, ahova viszonylag gyakran utazom, anyagilag nem mondanám hasznosnak, de én örülök, hogy beszélem.


Németet érdemes tanulni, mert egyrészt azért az nem feltétlen igaz, hogy a németek beszélnek angolul, az igaz, hogy sok német beszél angolul, de nekem van német kollegám, aki rosszabbul beszél angolul, mint mondjuk az indiaiak, akiket azért nem feltétlen könnyű érteni. Másrészt rengeteg német cég van itt, ahol hunyorognak, ha nem beszélsz németül.


Olyat nem tanulnék, ahova soha nem megyek, és amilyen nemzetiségűvel soha nem is beszélek, mert akkor az csak egy pipa, hogy ok, tudom, csak azt meg elfelejted idő után, mert nem használod semmire.

dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanulj oroszt.
dec. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Angol felsőfokkal kezdtem én is, szerintem ma már az angol nyelvtudás nem elég, ha munkához szeretnéd és keresni is szeretnél vele, akkor én most nem ajánlanám neked az orosz nyelvet, de az olaszt sem. Szerintem válasz egy germán tipusú nyelvet, pl. holland (flamand), norvég vagy dán. Ahol én dolgoztam SSC-ben Budapesten nagyon kevés volt a hollandul vagy a skandináv nyelven beszélő és több fizetést is kaptak, mint én a franciával.

Ráadásul az angol után könnyebb lesz egy másik germán nyelv (ahol megtanulod szintén a főnévragozást és a komplikáltabb nyelvtant).

dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem válaszd azt, amelyiket közel érzed magadhoz. Nekem az orosz lett az😌
dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!