Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul beszélők tudnátok...

Angolul beszélők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Csak az érdekelne, hogy a két mondat között mi a különbség?


Most csak egy mondatot hozok példának: Én sétálok. Láttam már olyan verziót is, hogy "I walk." és olyat is, hogy "I'm walking." Van valami lényeges különbség a két mondat között? Miért van szükség utóbbinál a létigére?



dec. 24. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

"I walk"

Present simple/egyszerű jelen idő. Ezt akkor használjuk, ha egy általános, ismétlődő cselekvésről beszélünk. Magyarul: "Sétálok." (Most éppen ezt teszem, de tegnap is sétáltam és holnap is fogok)


"I'm walking"

Present continuous/folyamatos jelen. Ezt akkor, ha az éppen most történő cselekvésről beszélünk. Magyarul a mondat jelentése: "Most éppen sétálok." (Nem csinálom rendszeresen, de MOST sétálok)

dec. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

I walk- Present

I'am walking - Present continuous


A Present continous format akkor hasznalod, amikor a cselekves eppen akkor, abban a pillanatban törtenik. I am walking- (Eppen most)jarok egyet, megyek, setalok.


A Present forma pedig egy egy altalanossagra vonatkozik. Peldamondat: When I walk, my legs don't feel heavy any more. Amikor jarok, megyek, akkor a labaimat nem erzem neheznek.

dec. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld.
dec. 24. 09:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

""I'm walking" ... "Most éppen sétálok." (Nem csinálom rendszeresen, de MOST sétálok)"

Lehet, hogy rendszeresen is csinálom, csak az most nem érdekes, mert most nem a szokásaimról beszélek, hanem arról, hogy most éppen mit csinálok.

dec. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Igen, hát a #1 hülyeségeket képzel hozzá. Sem ez a "most éppen ezt teszem" a simple presentnél, sem ez a "Nem csinálom rendszeresen" a


A present simple legszokásosabb használatáról meg szó nem esik.


De immár százezredszer beigazolódik a tétel, hogy a gyakorin a rossz válaszokat köszönik meg. :D


Ha már itt tartunk, kérdező, az nem tűnt fel, hogy "utóbbinál" nemcsak egy létige van, hanemhogy ige meg nincs? Csak inges alak? A kettőt együtt kéne nézni.

dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, te nagyon nagy koponya vagy ám. Valóban írtam, hogy létige van a második verzióban. Most vagy olvasd el még egyszer, vagy inkább ne oszd az észt. Mondtam egy szóval is, hogy a walking az nem ige?? Csak azt kérdeztem hogy a másodiknál miért kell a létige (am).


Na meg hogy beigazolódik, hogy a rossz válaszokat köszönik meg. Mi a lóf*szt csináljak, kérjek fénymásolatot a diplomájukról? Azért kérdeztem, mert nem tudtam pontosan, de különben te sem írtál túl sok hasznosat.

dec. 24. 11:35
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

"Mondtam egy szóval is, hogy a walking az nem ige??"

Nem, de épp ez a baj, hogy azt meg nem vetted észre, hogy nem ige. Meg azt sem, hogy azt írtam, hogy a kettőt együtt kell nézni, a létigét, meg az inges alakot. A kérdésed ugye az, hogy: "Miért van szükség utóbbinál a létigére?" Azért, mert a létige után nem ige van.


"különben te sem írtál túl sok hasznosat."

Miután nem tudom, érdekel-e valakit a hasznosak írása (te sem foglaltál állást, hogy kivi lennéll :D ), hát még nem írtam, de a jövő, az ugye nyitott.


"te nagyon nagy koponya vagy ám"

Tartózkodjunk az ilyen ostobaságoktól.

dec. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is tartózkodjunk és inkább tartsd magadban. Még hogy a walking nem ige :D Csak tudnám mit oltogatsz másokat, ha baromságokat írsz.
dec. 24. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem ige, te szerencsétlen, hanem melléknévi igenév. Ismerkedj meg a fogalommal:

[link]

dec. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Az ige -ING-es alakjának hivatalos neve valóban present participle (folyamatos melléknévi igenév), amely azonban több mondatrész szerepét is betöltheti.

- That running girl is my sister / The girl, running there, is my sister. (folyamatos melléknévi igenév)

- That girl who is running there is my sister. (ige)

- Running is good for your health. (főnév)

- She got fitter and fitter, running 5 miles every day. (határozói igenév)

dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!