Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pontosan mik azok a helyzetek,...

Pontosan mik azok a helyzetek, amikre a present simple-t kell alkalmazni?

Figyelt kérdés

Azt hittem, már értem ezt az igeidőt, de nem. Még mindig nem ismerem fel, hogy pontosan hol kell használni. Tudok néhány esetet, de van ahol ledöbbenek.


Does my outfit look ok for tonight?


Ide minek kell a "does" segédigét betolni, HOL van itt a cselekvés!?


A kérdés innen inspirálódott:


[link]


Amúgy meg mi van akkor, ha kifelejtem a segédigét? Ugyanúgy érthető amit akarok mondani.


jan. 9. 10:14
 1/9 A kérdező kommentje:

Amúgy meg van egy olyan gondolatom, hogy úgy fogom ezt megtanulni, ha millió angol szöveget áttanulmányozok, és felismerem a present simple helyeit.

Érteni akkor sem fogom, de legalább tudom majd használni.

De azért jó lenne érteni is!

jan. 9. 10:18
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, honnan veszed, hogy a "does" vagy a "do" segédigéket csak cselekvések esetén használjuk. Ha valahol ilyesmit olvastál, akkor az totálisan hibás volt. Az eldöntendő kérdéseket az angolban MINDIG segédigével kezdjük, sőt igazából minden kérdésben van segédige. Mi több, nyomatékosság kifejezése céljából még a simple present igeidejű kijelentő mondatokba is lehet tenni segédigét, pl. "I do hate him."


Azt tanácsolom, hogy a hasonló félreértések elkerülése érdekében ne az internetről letölthető megbízhatatlan forrásokból tanulj nyelvtant, hanem egy jó nevű kiadó (pl. Cambridge University Press, Longman, Oxford, Collins, stb.) könyveiből.

jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"hanem egy jó nevű kiadó (pl. Cambridge University Press, Longman, Oxford, Collins, stb.) könyveiből."


Ezeket nem tudom használni, mivel angol nyelven beszélnek az angol nyelvtanról. Hiába jók a magyarázatok, ha egy szót sem értek belőle. A Cambridge University Press nem gyárt magyar nyelvű magyarázatokat, szóval egy kezdő nyelvtanulónak itt véget is ér a történet.


Amúgy több forrást is használok, van magyar nyelvű tankönyvem is, de abban sincs mélységesen tárgyalva a téma.

jan. 9. 10:46
 4/9 A kérdező kommentje:

Viszont a konkrét kérdésre nem válaszoltál.


Az említett mondatba minek kell a does? Ha már segédige, oda miért pont az a segédige kell?

jan. 9. 10:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ha kérdezel vagy tagadsz az angolban, akkor MINDIG kell valamilyen segédige, igeidőtől és minden más tényezőtől függetlenül. Egyszerűen mert így fejezik ki magukat az angolok, így működik a használt nyelv. A present simple igeidő segédigéje pedig alapesetben a do és a does. (Van, amikor nem ezeket a segédigéket használják, de kezdőként nem akarlak összezavarni.)


Ha már mindenképpen magyarul megírt nyelvtankönyvet akarsz, akkor Dohár Péter "Kis angol nyelvtan"-ját ajánlom. Nem túl jól megírt könyv, de még mindig jobb és megbízhatóbb annál, amit az interneten találsz. Azt jvaslom, hogy ha egy kicsit is felfejleszted a nyelvtudásod, azonnal válts át egy brit kiadású nyelvtankönyvre, mert azok ezerszer jobbak. (Pl. jó nyelvtankönyv Collins Cobuild English Grammar.) Vagy pedig használj egy nyelvtanulóknak szánt, brit kiadású tankönyvsorozatot, ugyanis ezekben a nyelvtani kérdések szisztematikusan érintve vannak.

jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Okés. Köszönöm a választ. Bocsi, hogy kicsit ingerült voltam, csak szeptembertől megyek vissza a suliba mert a megszakadt gimis tanulmányaimat be akarom fejezni, és le akarok érettségizni, és az a tervem, hogy nem a suliba akarok megtanulni angolul, hanem addigra már szeretnék viszonylag jól beszélni (így jut időm más tantárgyakra is).


"Ha kérdezel vagy tagadsz az angolban, akkor MINDIG kell valamilyen segédige, igeidőtől és minden más tényezőtől függetlenül."


Ezt leírom a jegyzetfüzetembe!


"Azt jvaslom, hogy ha egy kicsit is felfejleszted a nyelvtudásod, azonnal válts át egy brit kiadású nyelvtankönyvre,"


Ha szorgalmasan tanulok, akkor nyáron már sor kerülhet erre.

jan. 9. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha kérdezel vagy tagadsz az angolban, akkor MINDIG kell valamilyen segédige"

Ez a butaság, vagy a szándékos félrevezetés kijelentése.

jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Akkor most mi az igazság?

jan. 9. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne. Itt van egy másolat az általa említett Dohár Péterből:

Olyan kérdőmondatoknál, ahol az alanyra kérdezel, PRESENT SIMPLE-ben nem kell DO).

Who goes there?

A másik meg: I know nothing.

jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!