Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Júliusi nyelvvizsga még...

Júliusi nyelvvizsga még beleszámít az egyetemi pontokba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha júliusban teszek le egy nyelvvizsgát, annak a plusz pontjait be tudom még számíttatni az egyetemi jelentkezésemhez?

jan. 13. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban: abban az esetben, ha az ügyintézési időszak végéig megkapod róla az igazolást és feltöltöd, mint dokumentum-pótlás, akkor igen. Ha később, akkor nem.

Idén július 10-én zárul le a hiánypótlás/sorrend- és adatmódosítás időszaka, ha te júliusban nyelvvizsgázol, akkor nem valószínű, hogy időben megkapod róla az eredményt, ami alapján be tudnád esetleg számíttatni.


Esetleg az augusztusi pótfelvételinél van rá esélyed.

jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én vizsgáztam az áprilisi -májusi vizsgáknál írták azt, hogy biztosan be lehet számíttatni. Kb 1 hónapot kell várni míg kijavítják utána még 1 hónap a bizonyítvány. Tehát ha júliusban teszed le akkor szeptemberben kapod meg a bizonyítványt.
jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából két hónap szokott kelleni, hogy kézhez kapd a bizonyítványt, szóval ha kb. május elején nyelvvizsgázol, azt jó esetben még be lehet számítani, de utána már nem nagyon. Ha júliusban nyelvvizsgázol, akkor esélytelen, hogy az számítson, max. a pótfelvételinél érhet valamit, de ott sem biztos, mert augusztus vége felé már ott is ponthatárt hirdetnek.
jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!