Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék franciául tanulni....

Szeretnék franciául tanulni. Nulláról indulnék, itthoni tanuláshoz mit ajánlanátok (könyvek, oldalak, videók, praktikák stb)? Vagy mindenképp szükséges lenne tanár segítsége?

Figyelt kérdés
jan. 16. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
otthoni tanuláshoz azt ajánlom, hogy tessék szépen elmenni tanárhoz, tökmindegy hogy magánba vagy csoportba, de ki kell hogy ábrándítsalak, bármennyit játszogatsz is otthon, két mondatból elszűrhető, hogy sosem tanultad a nyelvet, csak duolingót meg egyéb butaságokat nyomogatsz tanulás címén. amennyi időt elpocsékolsz arra, hogy berögzíts egy csomó hibát és rossz szokást, simán használhatnád arra is, hogy valódi nyelvtudást szerezz...
jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg, ha megvan a motivációd, akkor meglehet tanulni franciául magadtól és nem feltétlenül kell tanár. Elég egy ún. "tutor". Ajánlom az ingyenesen elérhető gimnáziumi nyelvkönyvet a hanganyaggal együtt, melyet a www.tankonyvkatalogus.hu oldalon érsz el.

Illetve elég sok nyelvtanuló applikáció érhető el az interneten. Ebből az egyik legjobb a kommunikációra az Italki, ahol online órákhoz találsz anyanyelvű felhasználokat, akik viszonylag normál áron beszélgetnek veled.

A youtube-on láttam egy francia srácot, aki szuperul magyarázz nagyon, Guillaume Posé. Rengeteg videója van fent és nagyon szépen beszél franciául.

Ezenkivül, ha budapesti vagy, érdemes beiratkozni az idegen nyelvű könyvtárba is.


És igenis meg lehet tanulni franciául nyelvtanár nélkül is, tapasztalatból mondom (angolul, franciául felsőfokon, németül középfokon és most fogok bejelentkezni kínaiból középfokra).

jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
jan. 17. 19:16
 4/5 franciasrac ***** válasza:
1) Szerinted nem lehet tanulni egy másik nyelvet otthonról ?
jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
van amit jobban, van amit kevésbé, de a francia pont egy olyan nyelv, hogy nagyon kevés jó anyag érhető el önálló tanulásra, cserébe rengeteg a káros, hibás, buta, semmire sem való hülyítés. persze ha az ember már jól ismeri a nyelvet, ezeket tudja szűrni, de kezdőként szentírásnak vesz minden szrt. igen, tudom, most belesétálok a duloingo-hívők lelkivilágába, de olyan szarvashibák vannak az első tíz leckében, hogy hacsak két mondatot is mond valaki, egyből hallatszik, hogy duolingozott tanulás helyett.
jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!