Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért panaszkodnak sokan,...

Miért panaszkodnak sokan, hogy az iskolában nem lehet megtanulni normálisan angolul vagy németül?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy az iskolai nyelvóra semmit se ér. Meg hogy nem a valódi nyelvet tanítják. Meg hogy nem jól tanítják. Ezek lehet, hogy igy vannak, lehet, hogy nem.

De: Miért, mit vártak? Ki gondolja, hogy elég, ha egy magyar származású tanár magyaráz, aztan különféle feladatokat gyakorolnak heti háromszor max. négyszer egy 15-20 fős csoportban?

Nem inkább a saját befektetett energiánk számít? Miért az iskolára fogjuk, ha nem tudunk angolul, németül?



#német #angol #myelvtanulás
jan. 18. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Mert mindig egyszerűbb másra hárítani a felelősséget, mint beismerni, hogy én vagyok a tehetségtelen vagy lusta.
jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Mert lehet ezt is jobban meg rosszabbul csinálni.
jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Én megtanultam az iskolában gyakorlatilag csak az ottani tanórákkal németül és angolul is. Vannak jó tanárok, akik képesek erre (nem, nem én vagyok a zseni, szinte minden osztálytársamnak sikerült, az angol szó szerint mindenkinek)


Vannak ilyen iskolák. Meg vannak olyanok, ahol nem tanítanak/tanulnak semmit. Persze a diákokon is múlik, de ne tegyünk úgy, mintha 4 év kevés lenne egy olyan egyszerű nyelv megtanulásához, mint az angol.

jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Ma az angol szinte ragad a fiatalokra. Nagyon ellenkezni kell, hogy valaki ne tanuljon meg angolul. Általában a lusták és a nyelvi antitalentumok panaszkodnak az iskolai nyelvoktatásra. Könnyebb hibáztatni a tanárt, az iskolát, az oktatási rendszert, mintsem magunkban észrevenni a hibát.
jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Az én kis rokonom, aki a szülei szerint a lustaság szótári alakja volt, a gimi 3 éve alatt annyit fejlődött, hogy letette a B2 nyelvvizsgát, majd negyedikben heti egyszer egy nyelviskolát meglátogatva tavaszra a C1-et is. Pedig a három év alatt három angoltanára volt, más-más tankönyvcsomaggal, beidegződéssel, satöbbi. A legtöbb ember amúgy, ha felvételizni készülne, akkor rátesz az erőfeszítésre, ez egy átlag magyar fiatalban a nyelvvel kapcsolatban hiányzik, szóval nem tudom, mit várnak, megtanul pár névelőt, és azt hiszi, ennyi a nyelv? A komoly matek vagy földrajz se ennyi, szakkörre jár, utánaolvas, ilyesmik. A közoktatás az csak az analfabétizmus elleni harc az egész világon, aki többet akar, elviszi a gyerekét egy jobb iskolába Ebben a városban is, ahol élek, kiszedtek minden értelmes gyereket a különféle akárhány osztályos gimnáziumokba, maradt a 8+4-es rendszerben a reszli. Volt a módszerváltás után egy amerikai tévéfilmsorozat, középiskoláról, másról nem szólt, mint hogy kést koboztak el a gyerektől, meg a jogait emlegette mindegyik. Mondtam a tanár páromnak, ide fogunk eljutni mi is. Ide jutottunk.

Vannak jó és kevésbé jó tankönyvcsaládok, többnyire mindegyiket nyugaton íreták, az egész világban ezekből tanulnak meg.

jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Mert a tanitasi modszer Magyarorszagon rossz. Nem ugy tanitjak a nyelvet, hogy azt az eletben hasznalni lehessen. Tul elmeleti. Azonkivül nem nemet anyanyelvüek a tanarok. Az meg nem is lenne problema, de minimum 5 evet az adott nyelv orszagaban kellene elniük, dolgozniuk, mielött elkezdenenek tanitani. A nyelvtanulas lenyege, celja, hogy a nyelvet a gyakorlatban tudd hasznalni. Folyekonyan beszelj, irj, es jol megertsd, mit mond a masik. Magyarul, hogy hasznalni tudd.
jan. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
#6: Te hány évet tanultál didaktikát, illetve tanítottál, hogy ilyen állításokat tegyél?
jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Oh, en Svajcban elek 40 eve. Ott tanultam nemetül, es jol össze tudom hasonlitani a ket orszag oktatasi modszeret.
jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ich weiß, wovon ich rede...
jan. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

#8: és mi alapján? Mert hogy a tanítás is egy szakma, komoly elméleti háttérrel.


Vagy Te elvárnád valkitől, hogy 5 évet éljen külföldön, mielőtt nyelvet tanít, ellenben neked elég a laikusként tett észrevételeid arra, hogy egy másik szakmában kifejtsd a véleményed?


Ez valahogy megint egy "külföldön élek, szóval jobban tudom" hozzáállás. Miközben közhely, hogy Magyarországon a nyelvtanítás alapvetően elméleti lenne: sehol nincs ilyen előírás, és vannak tanárok, akik jól csinálják ezt. És veled ellentétben én tanítottam is, és tudom, hogy az a plusz, amit az ember nyelvterületen összeszed, alig számít: a tanítás hozzáálláson, módszertanon, interpeeszonális és intraperszonális intelligencián múlik. Ellenben a közoktatásban szükséges nyelvtudással, vagyis a tantárgy ismeretével a legtöbb tanár rendelkezik. Nem az elméleti tudás, a nyelvtan ismerete a lényeg, ellenben ha tudatosítják magukban a tanulók, az később más nyelvek elsajátításában segít.

jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!