Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a magyarázat ebben az...

Mi a magyarázat ebben az angol szövegben a múlt idő ilyen használatára?

Figyelt kérdés

Egy Facebook postról van szó, bemásolom az egész szöveget:


"At the age of 38, Pele and Maradona had both retired from the game.


Meanwhile, Cristiano Ronaldo is still grinding in the gym, looking for ways to improve 💪🧠"


Engem itt az érdekelne, hogy az első mondatban a poszt írója miért a "had"-et használja a "was" helyett, amikor múlt időről beszél.


jan. 21. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Past perfect. Amikor 38 évesek voltak, már mindketten visszavonultak.
jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Was nem lehet, mert akkor passzív (szenvedő szerkezet) lenne.

Ez a mondat 'Past Perfect'-ben van. A had egyébként a has/have múlt ideje, Present Perfect esetén have lenne, mivel 2-en vannak, és az többes számnak számít (ők).

jan. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Past Perfectet még nem tanultam. De akkor már értem, miért nem nehéz ez a mondat nekem.

Köszönöm a válaszokat.

jan. 21. 00:28
 4/8 A kérdező kommentje:
*miért nehéz ez a mondat nekem.
jan. 21. 00:28
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként hozzáteszem, a past perfect teljesen indokolatlan a mondatban. Past simple használatával lenne helyes
jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Úgy hogy nézne ki?

jan. 21. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel tudjuk, hogy 38 évesek voltak. Ha csak annyit tudnánk, hogy fiatalok voltak már más lenne a helyzet.
jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös téved. Valamiért nem veszi figyelembe azt, hogy 38 évesek. Azt hogy 38 évesek voltak azt az idővonalon el lehet helyezni ami akkori létezést fejez ki. Egyszerű múltban pedig az adott időben ami történt. Mondjuk 1990-ben történt meg ez az esemény. Akkor nem tudnánk hány évesek voltak csak azt hogy valami megtörtént, ettől lenne egyszerű múlt.
jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!