Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki emelt érettségit tett...

Aki emelt érettségit tett német nyelvből, mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni németből, de nem tudom, hogy be-e merjem vállalni az emelt szintet.

Összezavar az is, hogy valaki azt mondja, hogy németből az érettségi a legkönnyebb, más meg azt, hogy dög nehéz.

Minden véleményt, tapasztalatot előre is köszönök! :)


2010. okt. 23. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is jövőre megyek kiegészítő érettségire németből, és úgy hallottam, hogy nagyon nehéz. Sokszor nehezebb, mint a nyelvvizsga. :( Félek is tőle rendesen.

Nekem viszont muszáj emeltet csinálnom, mert germanisztikára készülök. :)

2010. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha felkészülsz, könnyűnek fogod érezni, ha nem akkor nem :)

Én csak közepet tettem, mert lusta voltam tanulni, az piszok könnyű volt. Azóta már szakmai nyelvvizsgát is tettem, szóval biztos megbirkóznék vele :)

És te is megfogsz! Olvasgass a neten német nyelvű cikkeket, szövegeket, ha tudsz könyvet. Nézd át és gyakorold a nyelvtant és semmi gáz nem lesz.

Igazából nagy különbség van szöveg és szöveg között is, ha szerencséd lesz, olyan szöveget kapsz, amiben nem lesz sok ismeretlen szó és érteni fogod! Ezen sok múlik. nekem elveszi a lelkesedésem az amit nem értek :(

szóval gyakorolj, akkor nem lesz baj :)

2010. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2010. okt. 23. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly októberben csináltam az emelt szintű érettségit, és igen, valamennyivel nehezebb, mint mndjuk egy közép szintű nyelvvizsga, viszont, ha 60% fölé sikerül, kapsz hozzá egy állami középfokú nyelvvizsgát. És hidd el, nem olyan vészes, csak kell rá egy keveset készülni. Én bő fél évig csak erre készültem. :D De sikerült és elég jól.:D
2010. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hány %-ot értél el?:)
2010. okt. 23. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 86%-ot. :D
2010. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!