Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy jegyezzem meg németül...

Hogy jegyezzem meg németül beszélgetés közben, hogy hogy van a szavak helyes sorrendje? Nekem ez mindig probléma volt és gondolkodok rajta beszéd közben.

Figyelt kérdés

jan. 28. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Duolingo. Alapból nem fogsz belőle egy nyelvet megtanulni, de arra pont jó, hogy ezeket az alapvető dolgokat rutin szinten megtanuld.
jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Beszélgetés során szólj a partnerednek, hogy javítson ki, hogyha valamit rosszul mondanál, egy idő után rögzülni fog a jó.
jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Tekamolo - temporal idohatarozo - kauzal okhatarozo - modal modhatarozo/eszkoz - lokal helyhatározo. EZ a határozók sorrendje a német mondatban.


Egyszeru német mondat


Alany - allitmany -tárgy - tobbi mondatrész (határozók): ich kaufe heute eine Semmel im Büffet - veszek Ma egy zsemlét a bufeben


Kerdo mondat kerdoszoval: Was kaufst du heute? - mit veszel Ma? Wohin gehst du am Abend? - hova MESZ AZ Este? Ilyenkor: KERDOSZO - ALLITMANY RAGOZVA -ALANY - TARGY TOBBI MONDATRESZ


Kerdoszo nelkul: Gehst du heute zur Arbeit ? MESZ Ma dolgozni? Ilyenkor: RAGOZOTT ALLITMANY -ALANY - TARGY - TOBBI MONDATRESZ


Van olyan kérdés, amikor egyenes szorend marad, megis kerdes. Ebben AZ esetben te is tudod a valaszt, jelezve a másik fele, de Ra kerdezel, Mert valamilyen modon erint a kérdés. : du machst seine Hausaufgabe? - Te csinalod a házi feladatát??!! Te is tudod rá a választ, de szeretnéd hallani.


Modbeli segedigével: Ich muss heute lernen. ALANY - MODBELI SEGEDIGE - TARGY - TOBBI MONDATRESZ - FOIGE


Kerdesben: Soll ich das Gedicht heute nach der Schule erlernen? - Meg Kell Ma tanulnom a verset a suli utan? MODBELI SEGEDIGE -ALANY-TARGY - TOBBI MONDATRESZ -FOIGE


Van Meg egy német igeidö, AZ Absentiv. EZ a sein+masik foige

Ich bin einkaufen - bevasarolni vagyok

Bist du gerade schwimmen? - Uszni vagy?



Remélem tudtam segiteni. RAM irhatsz privatban, es segitek barmiben.


Ui.: Telorol irok, azért vannak igy AZ ékezetek

jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt egyik válasz se volt eddig túl hasznos, de nyugalom, enyém sem lesz sokkal jobb. Hiába a TEKAMOLO, beszédben, mint megannyi mást, nem fogod tudni kisujjból kirázni. Az még so-so, hogy kicsit biceg az ember, mert átfuttatja a fejében, hogy milyen névelőt és milyen esetben is használjon, esetleg hogy perfektben az az ige seines vagy habenes lesz, de ha ezt TEKAMOLO-val akarná eljátszani az embert, akkor még egy régi mátrix-nyomtató is lepipálná sebességben.


Még én sem jutottam el arra a szintre, hogy ez menjen, de majdnem biztos vagyok benne, hogy az unalmas megoldás erre, hogy hallgass, olvass és beszélj. Magolhatod te napestig a TEKAMOLO-t, nem mész vele sokra, ellenben ha folyamatosan hallgatsz és olvasol német nyelvű anyagokat, akkor egyre természetesebben épül be az agyadba, a beszélgetésekről nem is beszélve. Utóbbiban egy beszélgetőpartner vagy nyelvtanár se fog azonnal lehurrogni, amiért elrontod néha a sorrendet, hacsak nem az igét teszed rossz helyre, mert az már egy súlyosabb nyelvtani hiba.

febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!