Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tanult franciát és/ vagy...

Aki tanult franciát és/ vagy németet megmondaná, mi a könnyű és mi a nehéz bennük? Mennyi időbe telt megtanulni, főleg ha nem iskolában tanultátok?

Figyelt kérdés
jan. 28. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Én gimiben tanultam franciát, majd felnőttként 1,5 éve kezdtem el magántanárnál németül tanulni. Mindkettő relatíve nehezebb, pl. az angolhoz képest. Igeragozás van mindkettőben, elég összetettek az igeidők és módok. A németet személy szerint nehezebbnek gondolom, és másutt is olvastam ezt. Viszont magyarként sokkal hasznosabb, sajnálom, hogy anno nem németet választottam második nyelvnek, csak hát elég randán hangzik. De ha már benne vagy, akkor kevésbé találja az ember kemény hangzásúnak, ridegnek. Ja amúgy a különböző kultúrkörök és nemzetközivé vált szótövek ismerete miatt az angol-francia-német hármast telitalálatnak érzem, még egy szláv nyelv kell mellé és érted egész Európát.


A franciánál gyakran emlegetik, hogy nehéz a kiejtés és írásmód közötti összefüggésre ráérezni - szerintem tök logikus, nekem ez nem volt nehézség. A német ebből a szempontból egyébként tényleg egyszerűbb.


Egyikre sem mondanám, hogy "megtanultam", középsuliben 4 év iskolai oktatás mellett meglett a francia középfokú nyelvvizsga és érettségi, németből 1 év heti egy órával (mindennapi Duolingozással) meg 3 hónap nyelvterületen éléssel azt mondanám, hogy helytelenül, de elmagyarázom amit akarok, és (főleg írásban) használható szinten megértem a környezetemet.


Egyébként azért mondom, hogy magyarként előnyösebb a német, mert ha kimennél külföldre dolgozni, vagy nemzetközi multinál dolgoznál később, a német nagyobb segítség. Viszonylag kevés francia cég van jelen egyelőre Mo-n, és pl. Ausztriába átruccanni dolgozni nagyságrendekkel egyszerűbb is.


Ja és hogy mi a könnyű? Egyik sem könnyű :D De a német sok angol szót használ, a francia kevesebbet, ha tudsz angolul, az a németben nagyobb segítség.


Remélem tudtam segíteni.

febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!