Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mi alapján lehet...

Az angolban mi alapján lehet eldönteni, hogy a "be" vagy a "to be" alakot kell használni?

Figyelt kérdés

A be/to be ha jól tudom, azt jelenti, hogy "lenni".

Ennek ellenére van, mikor a rövidebb, van mikor a hosszabb alkot látom használva:


I want TO BE a dancer.

I suppose that would BE ok.


Mi a különbség, honnan tudjam, hogy hosszú (to be) vagy rövid (be) alak kell egy angol mondatba?


febr. 1. 08:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Még valami. A "would it be" mit jelent, ez egy kifejezés?


Pl. Would it be ok if I come to your house a little bit late?

febr. 1. 09:05
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Már más kérdésedet is láttam régebben, nekem úgy tűnik, az alap nyelvtannal vannak gondjaid, amiket egy tanár, egy nyelvtankönyv, vagy angol nyelvtant magyarázó honlapok meg tudnának tanítani. Én a helyedben az elejétől kezdeném.


Röviden a want után TO kell, bármilyen igéről van szó. Van ilyen szabály, hogy bizonyos szavak után a to, bizonyos szavak után az -ing alakot kell használni. Pl. I like swimming. I want to swim. Ez a két alak, amit magyarra leginkább főnévi igenévként fordítunk, "úszni". Szeretek úszni. Akarok úszni. A "swim" simán, az ige. They swim. Ők úsznak.


A would kifejezi a feltételes módot, utána sima igei alak jön. I would swim.=Én úsznék. That would be ok.=Az oké lenne.

febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kérdéseket mindig az igével kezdjük, utána az alannyal.

He is a student. -> Is he a student?=Ő egy tanuló? (fiú)

She eats well. -> Does she eat well?=Ő jól eszik? (lány)


Ha a kijelentés az, hogy "oké lenne."=It would be ok. Akkor a kérdéshez ilyenkor a segédigét tesszük előre, vagyis a would-ot. -> Would it be ok?


Ugyanígy:

Do I open the door?=Kinyitom az ajtót?

Shall I open the door?=Kinyissam az ajtót?

Should I open the door?=Ki kéne nyitnom az ajtót?

Will I open the door?=Ki fogom nyitni az ajtót?

febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2


Szia,


Nekem megvan a magam sorrendje, ahogyan haladok az angol nyelvtanban (tankönyv szerint haladok). De úgy tűnik, hogy nem lehet egy nyelvtani témát egy fejezetel letudni, mert mélységei vannak.

Pl. Hiába tanultam meg a present simple-re vonatkozó összes szabályt a könyvben, az angol nyelvi szövegekben még mindig találok olyat ezzel az igeidőbel kapcsolatban olyat, ami nem tiszta. De nem ragadhatok le egy helyen, ezért időnként visszatérek oda.


Tanár Szeptembertől lesz, mert folytatom a gimnáziumot estin. Habár az én célom az, hogy a tanár minél kevesebb új dolgot tudjon nekem mondani. Nem iskolában akarok megtanulni angolul.

febr. 1. 09:24
 5/18 anonim ***** válasza:

A magad sorrendje? De látod, hogy ez meg így nem megy. Ez a kérdésed is nem olyan, hogy egy tócsát nézel, és érted, mi az a tócsa, hanem lehatolsz egy négyzetmikrométernyi keresztmetszeten az aljáig, és ebben a hajszálnyi keresztmetszetben elemzed a vizet, így sosem fogod megérteni a tócsa fogalmát.


Nem tudom, miért csak egyvalaki említi meg a segédige fogalmat, de a would egy segédige, mint... mint sok más segédige. Ezekhez meg többnyire to nélküli alap-igealak jár.

A want to dance meg egészen más tészta.

febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az összes választ. Este áttanulmányozom a válaszokat. A "would" szót ismertem, használtam is. De azt nem tudtam, hogy ez egy segédige, mint pl. a do/does.


A magam sorrendje azt jelenti, hogy van egy lineáris térképem, amin haladok.

Meg is mondom, hogy a tananyag szerint most a "past simple" fog következni (mármint ami az igeidőket illeti).

De időnként kilengek jobbra-balra, mert az angol szövegek olvasás közben olyan szerkezetekkel is találkozok, amik akaratlanul is felkeltik az érdeklődésem, hiába nem járok még ott. Nem tudom elnyomni a kíváncsiság, és csak A1-A2-es szövegeket olvasni, mert akkor ráunnék az egészre.

febr. 1. 10:41
 7/18 A kérdező kommentje:

"De látod, hogy ez meg így nem megy."


Ha arra célzol, hogy mélységében ki kellene veséznem egy témát, és csak akkor tovább menni, amikor már 100%-ra kimaxoltam, akkor az tényleg nem fog menni. 😅

Nem vagyok már 15 éves, nincs időm arra hogy hetekre/hónapokra leragadjak egy témánál.

Sosem leszek perfekt angol, ezt már elfogadtam, de nem baj.

febr. 1. 10:43
 8/18 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben az elejétől kezdeném."


Szó sem lehet róla.

Itt csesztem el mindig, hogy elkezdtem-csináltam-újrakezdtem. Ebben a körforgalomban éltem, ezért vagyok kb. A2 szinten.

Nem kezdem újra, hanem haladok továb a past simple-re. A lyukakat meg majd időnként betömöm.

febr. 1. 10:48
 9/18 anonim ***** válasza:
Így csak az egészbe bele fogsz zavarodni. Hiába nézel már angol szövegeket és keresel benne új dolgokat, nekem úgy tűnik, hogy még az alapok sem mennek. Én híve vagyok az olvasásnak, de miért nem próbálod meg azt, hogy olvasol és megpróbálod megkeresni bennük, amit már tudsz? Azokkal még ne törődj, ami csak később jön. Plusz jó arra, hogy új szavakat tanulj. Ez olyan, mintha a matekot elkezdenéd az összeadással kivonással és közben a deriváláson kezdenél gondolkodni. Oda el is kell jutni. Nem kell 100%-ra kimaxolni, de legalább értsd miről van szó.
febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#3


Természetesen tudtam, hogy kérdéseket mindig az igévek kérdezünk, ennyire buta azért nem vagyok.


Egy rakás nyelvtani leírást írtál, amit köszönök is, de az eredeti kérdésre a válasz nem derült ki.

Még mindig nem értem, hogy mi alapján használok egy mondatban "be"-t vagy "to be"-t. Csak a minták vannak a fejemben ebből a témából, amit tudok is használni, de halvány lila gőzöm sincs arról, hogy mi a nyelvtani háttere.

febr. 1. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!