Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol erős felsőfok vagy egy...

Angol erős felsőfok vagy egy második nyelvből középfok éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Angolból felhozni egy erős C1-re a régi tudásom, esetleg nemzetközi C1 nyelvvizsgát csinálni érdemesebb vagy megmaradni a mostani kommunikációképes C1-es angolnál és mellé felhúzni egy 2. idegen nyelvből (német/olasz/orosz) egy B2-es nyelvtudást a jobb szerintetek?

(Attól tartok, hogy manapság egy C1-es angol tudás már nem nagyon számít átlagon felülinek)



febr. 4. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ártani nem, árt, ha felhozod az angol tudásodat magasabb szintre.

Ártani az sem árt, hogyha másik nyelveket tanulsz.

Az viszont nagyon rossz, ha a másik nyelvek tanulása közben hagyod leesni az angol szintedet, esetleg a későbbiekben a másik nyelveket felejted el, mert mondjuk nem tartod karban a tudásodat.

febr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Miert nem lehet fejleszteni az angol tudasodat, es mellette egy masik nyelvet tanulni?

Egy nyelvtanulas/tudas nem all meg bizonyos szinteknel.

Tanulas/fejlesztes eletet szol.

febr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*eletre szol.
febr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Második nyelvnek melyiket ajánlanátok vagy mi alapján válasszam?
febr. 4. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de ezt neked kell eldönteni. Mindenkinek különbözik a véleménye és így nem leszel előrébb. Először találd meg a célod aztán a lehetőségek között választani. Ha azt mondom tanulj németet, mert az megéri akkor a másik nem fog többet érni? Pár éve láttam egy álláshirdetést francia tudással. Valaki meg a spanyolban látja a jövőjét. Szóval ezt neked kell eldönteni. Legyél határozott!
febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy erős angol az élet bármilyen területén többet számít, mint két középfokú nyelvtudás.
febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Thunderfairy ***** válasza:
50%
Ha én tudnék C1 szinten akkor nem is lenne ez kérdés. Egy 2. nyelv B2-re.
febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

"Angol erős felsőfok vagy egy második nyelvből középfok éri meg jobban?"

Mármint neked? Attól függ, hogy az, aki hajlandó fizetni konkrétan neked konkrétan a te nyelvtudásodért, melyikért hajlandó többet fizetni. Mi nem tudhatjuk.

febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező ! Ez attól is függ , hogy mit akarsz dolgozni / jelenleg mit dolgozol, tervben van esetleg, hogy olyan helyen élj, ahol az anyanyelv nem az angol, hanem amiket felsoroltál, azok valamelyike. Én pl C1 szinten vagyok angolból, van egy megkopott B1 körüli németem (B2 nyelvvizsgát tettem régen), de idő hiány miatt nem tudok vele foglalkozni. Mivel olyan helyen dolgozom, ahol az angol szükséges, és nem tervezem belátható időn belül, hogy nemet nyelvterületre költözzek, így az angolt fejlesztem inkább.
febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!