Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Futur II / Futurperfekt...

Futur II / Futurperfekt módbeli segédigével?

Figyelt kérdés

Ezt sosem tanultuk AZ iskolaban, de mégis nagyon érdekelne a képzése. Erre a googleban kettō példát találtam, de Van errōl egy elméletem.


1. objektiv kijelentés

Die Oma wird den Kuchen gebacken haben können - A Mama Meg tudta sütni bizonyára/valoszinuleg a kalácsot.


2. Subjektiv kijelentés

Das Kind wird morgen zur Schule sein gehen können - Holnap a gyerek fog tudni suliba menni.


Ezek igy mennyire helyesek??



#német #módbeli segédige #Fur II #Objektiv kiejelentés #Subjektiv kijelentés
febr. 25. 08:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vagyis bocsanat, AZ 1. Subjektiv kijelentés, es a 2. Akart lenni AZ objektiv kijelentés.
febr. 25. 09:17
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Én nem tudok arról, hogy objektív/szubjektív alapon változna a képzési mód.


A tankönyvek szerint az 1. szórendje helytelen, bár az anyanyelvi beszélők hajlamosak így képezni, már ha egyáltalán képezik, mert amúgy inkább elkerülik más, egyszerűbb megfogalmazásokkal. De ez konkrétan így lenne helyes: Die Oma wird den Kuchen haben backen können.


A 2. szórendje helyes, a sein használata azonban nem: az a segédige ugyanis a módbeli segédigéhez tartozik, nem a főigéhez – a módbeli segédigék meg ugye mind haben-nel képzik a Perfekt alakjukat, ezért ez meg így lenne helyes nyelvtanilag: Das Kind wird morgen zur Schule haben gehen können.

febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen!
febr. 27. 13:59
 4/12 A kérdező kommentje:
AZ kavart Meg, hogy mindkettō képzési módot találtam. De akkor majd választok, amelyik szimpibb :D De a második tetszik nekem jobban amúgy. Persze a sein helyett haben igével!!:)
febr. 27. 14:02
 5/12 Aloha8 ***** válasza:

Ezek a mondatok nem helyesek. Igy helyesek:


A Mama Meg tudta sütni bizonyára/valoszinuleg a kalácsot.

Vermutlich konnte meine Oma den Zopf backen.


Holnap a gyerek fog tudni suliba menni.

Das Kind kann morgen in die Schule gehen.

márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen valóban igy egyszerubb, de azota egy német könyvelo ismerosom megirtam, hogy valoban letezik a szerkezet, söt ugy, ahogy AZ elso valaszolo is megirtam.

Die Oma wird den Kuchen gebacken haben - Bizonyára/valoszinuleg megsutotte a Mama a Kalacsot.

Die Oma wird den Kuchen haben backen können - Valoszinuleg Meg tudta sütni a kalacsot

Der Kuchen wird von der Oma haben gebacken werden können (Passiv) - A kalacsot bizonyára/valszeg Meg tudtak sütni


Azt IS hozzá fuzte, hogy konyveloi, hivatalos, irodalmi es ugyintezos szovegkapcsolatokban fordul elo. Ritka, nehez kepezni, ezert inkabb kerulik.

márc. 2. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon komplikaltnak tünik, es igy meg sohasem hallottam. Megkerdezem a nemet, nemet anyanyelvü baratomat, es megirom itt, mit mondott.
márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igy lenne helyes:


Egy felteves a multban, Futur 2, ha erre gondolsz:

Die Oma wird den Kuchen gebacken haben.


A jövöben fog lezajlani, feltehetöleg, Futur 2:

Das Kind wird morgen in die Schule gegangen sein.


Itt egy link a Futur 2 hasznalatarol, jo peldakkal:

[link]

márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez most az en ötletem volt, meg nem sikerült a baratommal beszelni, kis türelmet.
márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
márc. 3. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!