Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanár váltás,érdemes?

Magántanár váltás,érdemes?

Figyelt kérdés

Fél éve van egy magán angol tanárom.

Kedves,lelkiismeretes,szimpatikus.Az utóbbi időben viszont nem tetszenek az órák.Mindig kihangsúlyozom,hogy a beszédet szeretném gyakorolni,mégis youtube videókat rak be,szöveget hoz.Ezeket egyedül is tudom gyakorolni.

Kaptam ajánlást egy másik tanárra,akivel volt próbaórám.Sokkal jobban tetszett.Úgy érzem egy óra alatt többet tanultam,mint a régivel három alatt.

Viszont "sajnálom" otthagyni a régit..Kedvezményesem áron dologznik,3 gyerekét-köztük egy sérültet-nevel egyedül,tudom,hogy nehéz helyzetben hozom ha otthagyom.És emberileg nagyon kedvelem.

Ugye váltanom kellene?Csak nehéz szívvel teszem..

Mit tennétek?

Köszönöm!



márc. 11. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Járj mindkettőhöz!
márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nem opció,nekem is van erre egy anyagi keretem
márc. 11. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanítványként semmi közöd a magánéletéhez. Te nem azért jársz hozzá, hogy támogasd, hanem, hogy tanulj tőle.


Ha van foglalt időpontod nála, azt még járd végig, de szólj neki mielőbb, hogy azon túl már nem tartasz igényt az óráira. Nem vagy köteles egyébként megindokolnod, de ha nagyon indokolni szeretnél, akkor mondhatod neki azt, hogy úgy érzed, hogy tudásilag egy helyben topogsz vele, vagyis nem fejlődsz, és így nincs értelme már órákat venned tőle.

márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki őszintén mit gondolsz és, hogy úgy érzed másra van szükséged. Akár el is mondhatod neki, hogy nehéz döntés volt, szerintem meg fogja érteni.
márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Én is úgy gondolom,hogy a váltás az érdekem.
márc. 11. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Objektívnek kell lenni. Ugyanis mi a célod? Nyelvet tanulni. Mire való a tanár? Hogy megtanítsa. Ahhoz, hogy megtanuld a nyelvet, kell, hogy osmerd a tanárod életét? Nem.


Nagyon sok tanárom volt, a legtöbbről pedig SEMMIT nem tudtam. Néha valami nagyon alap infót elmondtak, ha az segített a szókincs megértésében vagy a kultúra megismerésében vagy befolyásolta az órának az időpontját, de ennél több nem volt.


Alapjáraton nem vagyok annak sem a híve, hogy vágjunk el minden köteléket. Ha új tanárra van szükséged, akkor a réginek csak annyit mondj, miután nincs semmi kifizetett órád vele, hogy most sok a munka/nehéz a suli/magánéleti gondok vannak amiről most nem szeretnél beszélni, ezért átmenetileg fel szeretnéd függeszteni az órákat.


Azért is, mert ha időközben rájössz, hogy mégis a régi tanárodnál tanultál többet, vissza tudsz menni gond nélkül.

márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez a különbség a magyar meg a nyugateurópai között. A nyugateurópai elmondja a tanárnak, hogy nem ezt kívánja, és ha nem azt kapja, amit akar, akkor kénytelen váltani. A magyar meg itt nyivákol. :D Egyszer volt egy beszélgetés egy magyar főosztályvezető, meg egy angol huszonéves srác között, a főosztályvezető elmondta, hogy képzeli a napot, tájékoztató, legújabb szoftverek ismertetése, üzemlátogatás, ebéd, kötetlen beszélgetés, a srác meg nagyon kulturáltan válaszolt, hogy neki az a vezérelve, hogy előbb a munka, tehát először tárgyaljuk meg azt, amiért iderepült, és ha marad idő, akkor szívesen néz és hallgat meg eszik. Ilyent el sem tudtam volna képzelni (ez a 90-esekben volt), hogy így leiskolázza a felsővezetőt a nyurga gyerek. :D
márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9 és mielőtt beszólnál, májat ettem ma és ilyeneket szoktam enni amiben sok a vas ami serenti az agyat tehát én okos vagyok.
márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta?


Amúgy én mindenképp beszélnék először vele. Most járok 30-on túl angoltanárhoz, és mindig megbeszéljük, hogyan tovább stb. Azonnal szólok, ha vmi zavar.

ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!